Wydarzenia 18 Nov 2015 | Redaktor
Poświęcenie orlika w Przedszkolu Sióstr Elżbietanek

Z udziałem władz zgromadzenia, księży, rodziców, pracowników i dzieci w Bydgoszczy 17 listopada odbyły się uroczystości poświęcenia nowego boiska, które będzie służyło wychowankom Przedszkola Sióstr Elżbietanek w Bydgoszczy.

Wszystko to działo się we wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej pod przewodnictwem biskupa ordynariusza Jana Tyrawy. – Bardzo się cieszę, że dzisiaj mogę się z wami tutaj spotkać. Ćwiczcie dobrze i wystrzegajcie się kontuzji – podkreślił pasterz diecezji. – 1 lipca tego roku od Urzędu Miasta Bydgoszczy otrzymaliśmy w dzierżawę ten oto teren, zarośnięty chaszczami i zasypany śmieciami. Po czterech miesiącach cieszymy się z małego orlika – powiedziała dyrektor przedszkola s. Marta Urszula Pankowska CSSE. Wiosną zostanie posadzona trawa, dzięki czemu boisko wraz z bieżnią będą w pełni gotowe.

Podczas wyjątkowego święta zaproszeni goście obejrzeli również przedstawienia: „Chleb i róże” – o życiu św. Elżbiety w wykonaniu 4-5 letnich dzieci oraz o życiu matek założycielek zgromadzenia w wykonaniu sióstr i rodziców dzieci. – W przedszkolu kładziemy przede wszystkim nacisk na to, aby dzieci zachwyciły się postawą ofiarnej miłości i dobroczynności św. Elżbiety. By miały tę świadomość, że nie wolno przechodzić w sposób obojętny obok potrzebującego człowieka – zakończyła siostra dyrektor. – Nasze siostry świętują dzisiaj wszędzie tam, gdzie posługują. Dziękuję z serca dzieciom za przybliżenie, ale i przypomnienie nam historii życia św. Elżbiety – dodała Przełożona Prowincjalna s. Katarzyna Pawlak CSSE.

Przedszkole Sióstr Elżbietanek w Bydgoszczy działa od 1991 roku. Placówka, do której uczęszcza 125 dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat, mieści się w budynku należącym do zgromadzenia prowincji toruńskiej.

jm

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor