Wydarzenia 7 Jun 2016 | Redaktor
20 tysięcy Kilometrów Dobra!

Nieco ponad tyle zebrała bydgoska Fundacja „Wiatrak” podczas kolejnej edycji kampanii społecznej „Kilometry Dobra”.

Głównym przesłaniem akcji jest właśnie „dobro”, a co za tym idzie – pomoc potrzebującym. Wszystkie zebrane pieniądze trafiają do konkretnych organizacji partnerskich i są przeznaczane na ich cele. „Kilometry” – ponieważ na kilka dni przed finałem kampanii organizacje zamieniają zbierane przez 3 miesiące pieniądze na złotówki i układają je w ciągi monet. W ten sposób udowadniają, że dobro można zmierzyć.

Fundacja „Wiatrak” postanowiła zebrać pieniądze na rehabilitację osób z niepełnosprawnością. – Od wielu lat wspieramy je i widzimy, jak ważna jest dla nich obecność drugiego człowieka oraz możliwość rozwijania swoich pasji i talentów. W ich imieniu, w imieniu osób, którym trudno prosić o pomoc, zapraszaliśmy do włączenia się w akcję i dorzucenia swojej złotówki – powiedział prezes fundacji, ks. Krzysztof Buchholz.

Organizatorem ogólnopolskiej kampanii był Polski Instytut Filantropii, który w jej ramach ogłosił również „Mistrzostwa Świata w Dobroci”. – Reprezentacje miast w pewnym sensie ścigały się o to, która z nich ułoży najdłuższy ciąg monet z zebranych przez siebie pieniędzy. W tych szczególnych zawodach wystartowało ponad 40 polskich miast, a także Sztokholm i Bruksela – podkreśliła Katarzyna Hejda, kierownik Działu PR i Marketingu Fundacji „Wiatrak”. – Za sprawą tej akcji wychowankowie wielu fundacji i stowarzyszeń otrzymują szansę na lepsze, bardziej godne życie – dodał Robert Kawałko, prezes Polskiego Instytutu Filantropii.

Wszystkie organizacje można było znaleźć na specjalnej stronie internetowej i za jej pomocą wesprzeć finansowo wybranego uczestnika kampanii. Wystarczyło dołożyć swoją złotówkę. Można było to także uczynić, wpłacając pieniądze na konto lub wrzucając złotówki do puszki wolontariuszy Fundacji „Wiatrak”, którzy pojawiali się w różnych miejscach Bydgoszczy. Kampania „Kilometry Dobra” była organizowana po raz trzeci. W ubiegłym roku w akcję włączyło się 30 organizacji pozarządowych. Łącznie zebrały one ponad milion złotych i ułożyły 26 kilometrów dobra.

jm

foto (slajd): Finał 2016 ze zbiorów Katarzyny Hejdy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor