Wydarzenia 7 Aug 2019 | Redaktor
Polska pod Krzyżem odbędzie się we Włocławku

Konferencja w Pałacu Biskupim na temat inicjatywy Polska Pod Krzyżem wciąż trwa. Wiemy już, że 14 września wydarzenie odbędzie się na lotnisku we Włocławku.

Lech Dokowicz powiedział, że pomysł wydarzenia tego wraz z jego nazwą pojawiło się już dwa lata temu i przygotowania trwają właśnie od takiego czasu. Wtedy jeszcze nikt nie wiedział, że obecnie, gdy zbliża się 14 września, Kościół Polski będzie tak intensywnie atakowany i wyszydzany, że będzie przechodził tak wielki kryzys.

Ziemia włocławska jest miejscem śmierci męczenników, najbardziej wspominano podczas konferencji ks. Jerzego Popiełuszkę, utopionego w tamie na Wiśle.

Ksiądz biskup W. A. Mering powiedział podczas konferencji że jest bardzo wdzięczny organizatorom Polski pod Krzyżem za ich działania. Mocno podkreślił, że nie ma innej drogi dla Polski jak stanąć pod Krzyżem.

Biskup dodał że z ziemi włocławskiej, z jej okolic pochodzą wielcy święci: św. Maksymiliam Maria Kolbe i św. Faustyna Kowalska, a to nie jest przypadek.

Lotnisko we Włocławku może pomieścić ogromną liczbę osób. Organizatorzy proszą o wpisywanie się na stronę wydarzenia, gdyż jest to ważne w sprawach organizacyjnych.

Kolejne informacje będziemy podawać na bieżąco.

Na koniec organizatorzy podziękowali wszystkim, którzy modlili się i pościli, ofiarowywali swoje cierpienie za Polskę i za jej stanięcie pod Krzyżem. Jak twierdzą, mimo wielu trudności, jakie się pojawiają, właśnie ta modlitwa sprawia, że wszystko po prostu dzieje się tak, jak powinno się dziać.

Polecamy: TU

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu

Ave Maryja

KB

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor