Wydarzenia 1 Jul 2019 | Redaktor
'Polska pod Krzyżem', czyli nasza wspólna droga do wolności

Krzyż to tajemnica, a w tej tajemnicy odkrywa się prawdę. Nie jest to jakaś tam prawda, ale jest to prawda najważniejsza.

Jest totalną niesprawiedliwością, patrząc po ludzku, że Ten, Który stworzył nas dla miłości, widząc jak niszczymy miłość, sam ponosi konsekwencje zła, które my wyrządzamy. To jest niesprawiedliwe. Ale Bóg nie zwraca na to uwagi, dla Niego najwazniejsze jest, abyśmy my nie cierpieli.

Gdy Abraham ma złożyć w ofierze syna Izaaka, Bóg przemawia:

"Nie podnoś rękę na chłopca" - i podaje Baranka na ofiarę.

Co znaczy owo zdanie?

To jasne i wyraźne, pełne płaczu wyznanie Boga do każdego z nas: "Wiem, że podnosicie na siebie ręce, że się uderzacie. Abyście tego nie robili sobie nawzajem, oddaję Wam Mego Syna, Który jest we Mnie - pozwalam pobić, zamęczyć i ukrzyżować, abyście siebie nawzajem nie krzyżowali, nie ranili. W ten sposób każdego z was wyzwalam od przemocy, która popełniacie jedni na drugich."

Jezus Chrystus - Syn Boga żywego ponosi skutki zła, które ty i ja wyrządzamy.

Gdy zobaczymy tę prawde o sobie samych, wtedy budzimy się. Nie pragniemy więcej zemsty, krzywdy i stajemy się czujni, aby nie ranić. Ale znów nasza pycha, zazdrość i gniew powracają... Aby nas znów nie zaślepiały, musimy patrzeć na Krzyz. Patrzeć na Tego, Którego przebodliśmy.

Przypominać sobie, że prawdziwa wolność polega na tym, że cały nasz rozum i wszystkie uczucia, wyobraźnia i wszystkie nasze pragnienia, cała nasza dusza prześwietlone są prawdą, że Jezus Chrystus zginął na Krzyżu przeze mnie.

To jest droga do prawdziwej wolności. To jest droga do prawdziwego, czystego pokochania Boga, drugiego człowieka i siebie samego. To jest droga współodczuwania z Bogiem i droga do widzenia wszystkiego, Jego oczami, na sposób wolny - bez ludzkich ograniczeń, sposób widzenia wszystkich codziennych spraw w najszerszy z możliwych sposobów.

Stać się cały/a patrzeniem na Jezusa ukrzyzowanego... To jest wolność, mozliwa do osiągnięcia na ziemi.

Mieszkamy w Winnicy. Po środku jest wieża. Jest wysoka, bo każda wieża to przypomnienie o czymś, co dla ludzi zamieszkujących dany teren jest jednoczące. W Winnicy Boga, tą wieżą jest Krzyż. I nie tyle patrzy się na Krzyz, co przez Krzyż. "Jezus Chrystus na tym Krzyżu przybija się do twojego życia" - powiedział kiedyś pewien kapłan. I nie ma innej prawdy o Krzyżu. Bo Krzyz to po prostu indywidualna Miłość do ciebie.

Organizatorzy Wielkiej Pokuty pisza do całej Polski:

"14.09.2019, (w Święto Podwyższenia Krzyża) zapraszamy na Święty Krzyż na wydarzenie "Polska pod Krzyżem", będzie ono rozwinięciem i kontynuacją "Wielkiej Pokuty" oraz "Różańca do Granic". W czasach zamętu i narastającej walki duchowej, musimy powrócić do centrum naszej wiary-, zbawczej męki i śmierci naszego Pana Jezusa Chrystusa. W Krzyżu zbawienie! wszystkie informacje już wkrótce na:

www.polskapodkrzyzem.pl

[code]TU

Teraz najważniejsze aby jak najwiecej ludzi się o tym dowiedziało- przekazujcie informacje, zapraszajcie, organizujcie wyjazdy.

Zapraszamy na górę Świętego Krzyża, do najstarszego polskiego sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego w diecezji sandomierskiej, gdzie kustoszami są Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej.

Od 14 lipca rozpoczynamy zapisy."

Sursum Corda!

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor