Wydarzenia 11 Sep 2020 | Redaktor
Ogień na terenie Radia Maryja. Spłonął samochód

fot. ilustracyjna, Pixabay

W środę (9 września) wieczorem 37-letni mężczyzna wjechał samochodem na teren toruńskiej rozgłośni, po czym podpalił swój pojazd i uciekł. Jest już w rękach policji.

Policjanci zgłoszenie o płonącym samochodzie otrzymali kilka minut po godzinie 20.00. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze oraz straż pożarna. Ogień udało się ugasić, a sprawcę szybko złapano.

– Do tej sprawy funkcjonariusze zatrzymali 37-latka, który wjechał swoim pojazdem na teren rozgłośni – przekazuje mł. asp. Wojciech Chrostowski z KMP w Toruniu.

Mężczyzna chwilę później polał swój pojazd łatwopalną cieczą i podpalił. Następnie uciekł z miejsca zdarzenia. – Został zatrzymany kilkaset metrów dalej przez policjanta, który był po służbie i akurat przechodził w okolicy – mówi mł. asp. Wojciech Chrostowski.

37-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań. – Czekamy teraz na opinię biegłego w zakresie pożarnictwa oraz na wyniki badań jego krwi, gdyż mamy podejrzenia, że mógł on znajdować się pod wpływem środków psychoaktywnych – dodaje policjant.

W czwartek (10 września) nie było jeszcze wiadomo, jakie zarzuty zostaną postawione mężczyźnie. Zadecyduje o tym prokurator. 

kp

Artykuł pochodzi z „Tygodnika Bydgoskiego”. Tytuł został zmieniony. 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor