Wydarzenia 1 Jul 2021 | mk
Pielgrzymują z Fordonu do Chełmna. To „rozgrzewka” przed drogą na Jasną Górę

screen z nagrania Młodzieżowej Rady Programowej Diecezji Bydgoskiej/Facebook

38 kilometrów ma do pokonania fordońska Grupa Zielona, która w czwartek (1 lipca) wyruszyła z parafii pw. św. Mikołaja w Bydgoszczy do parafii Wniebowzięcia NMP w Chełmnie. Ma to być duchowe i fizyczne przygotowanie do 10-dniowej pielgrzymki na Jasną Górę.

W jednodniowej wyprawie biorą udział ludzie młodzi, m.in. z Młodzieżowej Rady Programowej Diecezji Bydgoskiej. Zapraszają do wspólnego pielgrzymowania do Częstochowy w szeregach akademickiej Grupy Przezroczystej. - 38 kilometrów, żeby rozgrzać nasze nogi i serca do naszej 26. przezroczystej pielgrzymki (...). Bardzo serdecznie zachęcamy Was, żeby się zapisywać i wyruszać z nami na ten piękny pielgrzymi szlak – mówi diecezjalny duszpasterz młodzieży i przewodnik Grupy Przezroczystej ks. Piotr Wachowski.

W tym roku Grupa Przezroczysta będzie wędrować pod hasłem „Senne wskazówki”. Tytuł nawiązuje do snów św. Józefa. - W tym roku pielgrzymować będziemy do tronu Pani Jasnogórskiej w dniach 21-31 lipca pod szczególną opieką św. Józefa, którego Ojciec święty Franciszek powierzył Kościołowi na czas walki z pandemią – czytamy na stronie Diecezjalnego Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” na Facebooku. – Każdego dnia rozważać będziemy Boże wezwania kierowane do św. Józefa i jego odważne na nie odpowiedzi. Tegoroczne rekolekcje w drodze mają nauczyć odczytywać czasami niejasne znaki Boga w zdecydowanej realizacji życiowego powołania.

screen z nagrania Młodzieżowej Rady Programowej Diecezji Bydgoskiej/Facebook

Koszt pielgrzymki to 120 złotych. Zapisy, regulamin dostępne są w mediach społecznościowych „Martyrii”, o szczegóły można pytać także osobiście po Mszach św. Akademickich w kościele pw. Matki Bożej Królowej Męczenników (ul. Bołtucia 5).

mk Autor