Wydarzenia 4 Jul 2016 | Redaktor
Pielgrzymka  –  start!

„Nowe życie w Chrystusie” – to hasło XII Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, która wyruszyła 3 lipca rano z bydgoskiej katedry.

Biskup ordynariusz Jan Tyrawa, który przewodniczył Eucharystii, podkreślił, że obecny czas jest szczególny. – To rok, który na tej pielgrzymce się nie kończy. Spotkamy się raz jeszcze w Krakowie podczas Światowych Dni Młodzieży, na które już dzisiaj serdecznie wszystkich zapraszam. Na to szczególne świadectwo wiary, kiedy Europa już dawno zapomniała o tym, z czego wyrasta – mówił na wstępie pasterz.

Jak podkreślił ks. Jacek Salwa, pielgrzymka jest dobrym momentem, aby powrócić, także w kontekście 1050. rocznicy chrztu Polski, do swojego pierwszego sakramentu. – Tej prawdę chcemy dotykać i zgłębiać ją w czasie naszych rekolekcji w drodze – powiedział. Kierownik pielgrzymki dodał, że jest ona zawsze niepowtarzalnym czasem duchowych przeżyć. – To nowe życie w Chrystusie jest naszym ciągłym przybliżaniem się do Niego, wybieraniem Jego i świadczenia o Nim w codziennym życiu – dodał.

W tym roku stały termin pielgrzymki został zmieniony ze względu na organizowane pod koniec lipca Światowe Dni Młodzieży. Pątnicy wyruszyli 3 lipca, by dotrzeć do celu dziesięć dni później. Marta z nakielskiej parafii św. Wawrzyńca, która będzie uczestniczyła w ŚDM, poszła na pieszą pielgrzymkę z grupą srebrną, aby do tej chwili dobrze się przygotować. – Papież pojawi się w Krakowie, bo szuka młodzieży, ale też wszędzie jest przez tę młodzież szukany. Mówiąc głębiej, szukany jest Chrystus, który wie, co w człowieku się kryje, zwłaszcza w młodym człowieku, i daje na jego pytania prawdziwe odpowiedzi. Dlatego chcę tam być, by dotrzeć do prawdy o sobie samej – powiedziała.

Na Jasną Górę wędrują grupy z Bydgoszczy, Nakła nad Notecią, a także z Górki Klasztornej.

jm

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor