Wydarzenia 14 Jul 2016 | Redaktor
Pielgrzymi dotarli na Jasną Górę

Prawie sześćset osób wędrowało w XII Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Pątnikom, którzy dotarli do celu 13 lipca towarzyszyło hasło „Nowe życie w Chrystusie.

Jak przypomniał ks. Jacek Salwa, pielgrzymi doszli w tym roku do Matki Bożej nie 31, a 13 lipca. Stało się tak ze względu na Światowe Dni Młodzieży. – Wyprzedziliśmy to wydarzenie, aby wszystkim umożliwić uczestnictwo w spotkaniu z papieżem Franciszkiem w Krakowie – powiedział kierownik pielgrzymki.

Klaudia mieszka na co dzień w Mroczy. Z pielgrzymką wyruszyła po raz szósty. Wędrowała w grupie srebrnej. – Szczerze powiem, że cały rok czekam na pielgrzymkę. Bo jest to coś takiego, co umacnia wiarę i nigdzie się tego nie znajdzie – dodała.

Wierni modlili się podczas Mszy św. odprawionej w Kaplicy Cudownego Obrazu. Przewodniczył jej biskup ordynariusz Jan Tyrawa. – Pielgrzymka, którą macie za sobą, nie może się skończyć w waszych myślach, w waszych postanowieniach, w waszych intencjach. Nie może się skończyć, abyście nie zapomnieli o tych źródłach, o tych wartościach, którym dawaliście świadectwo, pokonując drogę, pokonując trud, pokonując zmęczenie, pokonując to wszystko, co niejako sprzysięgło się przeciwko wam – mówił podczas homilii.

Słowa powitania do pątników skierował również o. Krystian Gwioździk OSPPE, podprzeor Jasnej Góry. – Waszemu pielgrzymowaniu przyświecało hasło „Nowe życie w Chrystusie”. To nowe życie otrzymujemy w sakramencie chrztu świętego i musi być odnawiane każdego dnia. Niech Maryja, nasza Matka, wstawia się za wami, abyście każdego dnia zaczynali dzień u stóp krzyża i przy pustym grobie. Abyście codziennie umierali dla grzechu i powstawali z martwych z Jezusem do nowego, zwycięskiego życia – podkreślił kapłan.

Biuro Prasowe Jasnej Góry/MJ

(Fot. Krzysztof Świertok)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor