Wydarzenia 29 Oct 2020 | Jarosław Aleksander
Papież Franciszek – o sytuacji w Polsce

fot. nadesłane E.B.

Ojciec święty Franciszek podczas audiencji generalnej skomentował sytuację w Polsce. Poruszył kwestię tzw. strajku kobiet.


W trakcie środowej audiencji generalnej papież Franciszek pozdrowił pielgrzymów z Polski. Przypomniał przy tej okazji ważną rocznicę. 22 października obchodziliśmy wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II.


Postać papieża Jana Pawła II została wykorzystana przez Franciszka do przypomnienia nauki kościoła w kontekście życia poczętego. Franciszek przypomniał słowa Jana Pawła II:


Zawsze wzywał do szczególnej miłości wobec ostatnich i bezbronnych, i do ochrony każdego życia ludzkiego - od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Na zakończenie Franciszek jeszcze raz wspomniał sytuację w Polsce w szczególnej modlitwie:

Przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny i świętego papieża Polaka, proszę Boga, aby obudził w sercach wszystkich szacunek dla życia naszych braci, zwłaszcza najsłabszych i bezbronnych, i dał siłę tym, którzy je przyjmują i troszczą się o nie, także wtedy, gdy wymaga to heroicznej miłości. Niech Bóg Wam błogosławi!

Jest to jasny głos głowy kościoła przypominający niezmienne stanowisko jakie katolicy powinni zajmować odnośnie życia poczętego.

Jarosław Aleksander

Jarosław Aleksander Autor

tak właśnie