Wydarzenia 8 Dec 2015 | Redaktor
Papieski fotograf odwiedził Bydgoszcz

Był to człowiek wielkiej pokory i wiary w Boże Miłosierdzie – mówił w Domu Jubileuszowym Jana Pawła II watykański fotograf Arturo Mari. Spotkanie zorganizowano 7 grudnia w ramach Bydgoskiego Klubu Frondy.

Prezentację osobistego świadectwa w przededniu inauguracji Jubileuszowego Roku Miłosierdzia zatytułowano „Święty Jan Paweł II - Papież Miłosierdzia”. – Dziękuję za zaproszenie do tego miejsca. Jestem bardzo szczęśliwy. Kiedy Ojciec Święty Franciszek otworzy Drzwi Święte w Rzymie, my będziemy otwierali je w tym szczególnym domu, który jest żywym przykładem życia św. Jana Pawła II. Kiedy byłem tutaj kilka lat temu, zastałem surowe cegły. Dzisiaj nie mam nic więcej do dodania. Ten cały kompleks, tacy ludzie jak wy, wiecie, co to znaczy Boża Opatrzność, w którą św. Jan Paweł II tak bardzo wierzył – mówił.

Arturo Mari podał kilka wymownych przykładów, obrazujących wielką wrażliwość św. Jana Pawła II: – Pamiętam, jak byliśmy w Brazylii, gdzie papież odwiedził jedną z największych faweli (dzielnicę nędzy). Był to kraj naznaczony prostytucją, narkotykami, handlem dziećmi. Pomimo wytyczonego szlaku Ojciec Święty po czterech metrach otworzył ogrodzenie, po czym wszedł do domów ludzi, nie omijając żadnego z nich. Stanęliśmy na końcu w prowizorycznej kaplicy – papież, młody proboszcz i ja. W pewnym momencie Ojciec Święty zawołał tego księdza, pocałował swój pierścień, zdjął go i powiedział: niech ksiądz go sprzeda. Trzeba powiedzieć, że jest on od papieża, wtedy będzie więcej pieniędzy, które rozda ksiądz tym ludziom. To był św. Jan Paweł II – podkreślił.

Jak powiedział Arturo Mari, każde ze zdjęć, które zrobił, jest na swój sposób piękne. – Tylko samemu św. Janowi Pawłowi II wykonałem sześć milionów fotografii, a służyłem sześciu papieżom – zakończył.

Papieski fotograf odwiedził Polskę po raz 94. Do Bydgoszczy przybył m.in. na otwarcie Domu Jubileuszowego Jana Pawła II, którego gospodarzem jest Fundacja „Wiatrak”.

JM

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor