Wydarzenia 28 Dec 2017 | Redaktor
Orszak Trzech Króli - w tym roku nowa trasa

Na wielbłądzie i koniach pojadą trzej królowie przez Bydgoszcz, już po raz piąty bowiem odbędzie się wspaniały Orszak Trzech Króli, tylko że w tym roku przejdzie nieco inną trasą.

Całe to niezwykłe wydarzenie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 11.00 w kościele O.O. Jezuitów. Eucharystii przewodniczyć będzie ks. bp. Jana Tyrawa.

O godz. 12.15 wszyscy wyruszymy sprzed kościoła na Placu Kościeleckich, przejdziemy ulicami:

Bernardyńską, Zbożowy Rynek, Toruńską do Hali Sportowo-Widowiskowej Łuczniczka, gdzie wszyscy oddamy pokłon narodzonemu Jezusowi.

Jak piszą organizatorzy:

"Hasłem tegorocznych orszaków w całej Polsce są słowa „Bóg Jest Dla Wszystkich”. Bóg przyszedł na świat aby odkupić każdego człowieka, niezależnie od koloru skóry, wieku, poglądów czy światopoglądu.

W tym roku - piszą dalej organizatorzy- trzej królowie, reprezentujący zwyczajowo trzy kontynenty, reprezentować będą również trzy pokolenia. Pierwszy Król jest młodzieńcem, który dopiero rozpoczyna swoją drogę w dorosłość. Drugi Król jest mężczyzną w sile wieku, który reprezentuje mężów i ojców. Trzeci Król jest starcem, który dopiero u schyłku wieku, bogaty w wieloletnie ludzkie doświadczenie, odnajduje gwiazdę i drogę do Jezusa."

Kilkaset miast w całej Polsce organizuje to wydarzenie, a w Bydgoszczy jest ono jednym z większych. To powrót do tradycji kolędowania ulicznego, podczas którego mieszkańcy maja okazje wspólnie oddać pokłon nowo narodzonemu Synowi Bożemu, prawdziwie i wesoło świętować głośno śpiewając kolędy podczas wspólnej drogi przez miasto, częstować się rozdawanymi słodyczami. Organizatorzy bydgoscy obiecuja w tym roku szczodraki - sa to słodkie bułeczki specjalnie przygotowywane na to wydarzenie.

Zobaczymy tez przygotowana scenkę pt.: "Dwór Heroda"

Organizatorzy zachęcają wszystkich chętnych bydgoszczan do przebrania się w postaci, które zwyczajowo biorą udział w jasełkach, do których nawiązuje Orszak Trzech Króli, a który jest oparty na przekazie biblijnym.

Oto plan tegorocznego orszaku:

6 stycznia 2018

Parafia OO. Jezuitów - Plac Kościeleckich

11:00 Msza Święta

12.15 Start z Placu Kościeleckich i przemarsz do Hali Łuczniczka

12.30 Pokłon świętej Rodzinie w Hali Łuczniczka

ZAPROSZENIE:

źródło: http://www.orszak.bydgoszcz.pl/

red.: KB

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor