Wydarzenia 8 Sep 2020 | Redaktor
Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie – trwają zapisy

fot. pexels.com

19 września w Poznaniu odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Forum Duszpasterskiego organizowanego pod patronatem ks. abpa Stanisława Gądeckiego.

Forum rozpocznie się o godz. 9:30 Mszą Świętą w kościele pw. św. Rocha w Poznaniu. Przewodniczyć jej będzie nuncjusz apostolski w Polsce, ks. abp Salvatore Pennacchio. Następnie uczestnicy forum udadzą się do sali konferencyjnej Politechniki Poznańskiej. Tam prelekcje wygłosi m.in. ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak, prof. Kazimierz Ożóg, ks. dr Andrzej Dudek, prof. Marek Gandecki.

 

Hasłem przewodnim tegorocznego forum jest „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Tytuły przygotowanych prelekcji to m.in. „Piękno liturgii” czy „Obrzędy i znaki w liturgii”. Zgłoszenia zarówno kapłani jak i świeccy mogą wysyłać za pośrednictwem strony internetowej: forum2020.pl do 12. września. Jednak z uwagi na pandemię liczba uczestników ograniczona jest do 150 osób.

 

Przebieg forum, a także Msza Święta będą transmitowane na żywo za pośrednictwem strony internetowej Archidiecezji Poznańskiej oraz strony Akcji Katolickiej Archidiecezji Poznańskiej.

 

Na podstawie: diecezja.bydgoszcz.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor