Wydarzenia 13 Aug 2020 | BR
Odpust w Kalwarii Pacławskiej – Spowiedź tylko w maseczce

fot. franciszkanie.pl

13 sierpnia Kalwaria Pacławska zostanie podniesiona do godności Bazyliki Mniejszej. Z uwagi na kwarantannę franciszkanów obowiązują nowe obostrzenia.

Uroczysta Msza Święta podczas której zostanie ogłoszony dekret o podniesieniu kościoła do godności bazyliki mniejszej rozpocznie się o godz. 18:00. Będzie jej przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce abp. Salvatore Pennacchio. Uroczystości odpustowe będą trwały od 11-15 sierpnia. Ich szczegółowy harmonogram można sprawdzić na stronie www.przemyska.pl.  Pielgrzymi przybywają na własną odpowiedzialność. Duchowo można połączyć się za pomocą Radia Fara.

 

W komunikacie czytamy, że każdego dnia dokonywana będzie dezynfekcja kościoła: ławek, kratek konfesjonałów, poręczy i innych powierzchni dotykowych. Osoby przystępujące do Spowiedzi Św. będą musiały mieć obowiązkowo założoną maseczkę. Bez spełnienia tego wymogu nie zostaną wyspowiadane. Komunię Świętą kapłani zalecają przyjmować na rękę. W kropielnicach nie będzie wody święconej.

 

Ponadto obowiązywać będzie zakaz dotykania oraz całowania szat figury Matki Bożej. Nie będzie też relikwiarzy do całowania ani organizowanych procesji. Dom Pielgrzyma z bufetem będzie zamknięty. Wszystkie Msze św. i nabożeństwa będą celebrowane na zewnątrz. Wejście do wnętrza świątyni na krótką modlitwę przed cudownym obrazem Matki Bożej będzie możliwe tylko przy ograniczonej liczbie osób.

 

 

Na podstawie: przemyska.pl

BR

BR Autor

Redaktor