Wydarzenia 18 Sep 2020 | BR
Odnaleźć siebie w życiu biblijnych postaci. Rusza Szkoła Biblijna

fot. Pixabay

22 września rozpocznie się „Szkoła Biblijna”, czyli cykl wykładów biblijnych dla wszystkich zainteresowanych.

Spotkania tematyczne poprowadzą o. Pedro Morais – biblista ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia oraz biblista ks. dr Marcin Chrostowski. Będzie to cykl dziesięciu spotkań realizowanych raz w miesiącu do czerwca 2021 roku. Spotkania będą odbywać się w Oratorium Jana Pawła II pod kościełem Jezuitów na placu Kościeleckich 7.

 

Szkoła Biblijna jest pomysłem Bożym, który zrodził się na modlitwie oraz w procesie cierpliwego rozeznawania woli Bożej. Jest to głos samego Boga, który pragnie, żeby wszyscy wierni poznali Jego Słowo. Nie w sensie słowa pisanego czy naukowego, ale żywego Słowa, które wciąż jest aktualne. Celem jest ukazanie postaci biblijnych, nie z perspektywy ich życiorysu, ale tego, co te postacie mówią o nas tzn. jak my jesteśmy nimi. Ile jest w nas Dawida, Judyty, Jeremiasza itd.  Pierwotna nazwa dla szkoły biblijnej to „Twoja historia biblijna”, gdyż schematy życiowe tych postaci, mówią bardzo wiele o nas – o naszych zazdrościach, pożądaniach, uciekaniu przed wolą Bożą. Ci biblijni bohaterowie są uniwersalni, dlatego też wykłady są kierowane do wszystkich, niezależnie od wieku i stanu.

 Celem spotkań nie jest poznanie kolejnej katechezy biblijnej czy życiorysu kolejnego świętego, ale odkrycie jak bardzo w tym bohaterze i jego historii mogę odnaleźć samego siebie. Odkryć Słowo Boże jako aktualne Słowo życia, które ma mieć wpływ na nasze życie, aby było ono piękne i dobre, a my abyśmy byli Bożym marzeniem

mówi jeden z inicjatorów wydarzenia, ks. dr Marcin Chrostowski.

 

Wykłady o Moraisa będą tłumaczone na żywo symultanicznie. Kapłani poprowadzą prelekcje naprzemiennie. Pierwszą, pt. „Abraham: wiara poddana próbie”, wygłosi ks. Marcin Chrostowski 22. września o godz. 19. 30.

 

Program  spotkań:

- fot. FB/Forum Charyzmatyczne Diecezji Bydgoskiej
BR

BR Autor

Redaktor