Wydarzenia 14 Mar 2016 | Redaktor
Odkrywali liturgię Triduum Paschalnego

Kilkudziesięciu przedstawicieli wspólnot parafialnych diecezji wzięło udział w warsztatach „Triduum Paschalne - głębia znaków”, które odbyły się 12 marca w WSD w Bydgoszczy.

Zajęcia zostały zorganizowane przez Duszpasterstwo Służby Liturgicznej i Diakonię Liturgiczną Ruchu Światło-Życie. - Na nasze spotkanie zaprosiliśmy ceremoniarzy i lektorów, którzy stanowią podstawę Liturgicznej Służby Ołtarza w swoich lokalnych wspólnotach. Chcieliśmy, aby ci młodzi ludzie głębiej poznali i zrozumieli istotę przygotowań do liturgii, która jest sprawowana w świątyniach w czasie Triduum Paschalnego - powiedział diecezjalny duszpasterz Służby Liturgicznej ks. Grzegorz Wiciński. [...]

„To bardzo ciekawe dni spędzone przy ołtarzu” - mówił o przeżywaniu liturgii Triduum Filip Jarczyński, jeden z uczestników warsztatów. - Warsztaty pomogły mi bardziej pojąć, jak ważną rolę odgrywa dobrze przygotowana liturgia w rozumieniu tajemnic, w których uczestniczymy - dodał.

Każdy otrzymał płytę DVD z pomocami liturgicznymi dotyczącymi Triduum Paschalnego, przygotowanymi przez Centralną Diakonię Liturgiczną Ruchu Światło-Życie.

jm

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor