Wydarzenia 14 Apr 16:32 | Redaktor
„Od 1055 lat jesteśmy narodem chrześcijańskim”. Obchody w Bydgoszczy

fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszy

W katedrze pw. św. św. Marcina i Mikołaja odbyły się państwowe obchody Święta Chrztu Polski. W uroczystości wziął udział wicewojewoda kujawsko-pomorski Józef Ramlau i przedstawiciele kujawsko-pomorskich służb.

Jedno z najmłodszych świąt państwowych obchodzimy w rocznicę dnia, w którym prawdopodobnie ochrzczony został książę Mieszko I. Według historyków było to w Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 roku. Wydarzenie uznawane jest za początek polskiej państwowości.

 – Od 1055 lat jesteśmy narodem chrześcijańskim. Chrzest Polski stał się fundamentem życia i rozwoju naszego Narodu. Miał zarówno znaczenie polityczne, jak i tożsamościowe. Państwo polskie zostało wprowadzone w krąg cywilizacji Europy Zachodniej – podkreśla wicewojewoda Józef Ramlau.

fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Święto Chrztu Polski zostało uchwalone przez Sejm 22 lutego 2019 roku. 

Akcja Katolicka wraz z Fundacją SŁOWO zachęcają do wywieszania w tym dniu flagi. - To nie tylko podkreśli wagę tego święta w naszej Ojczyźnie, ale też w trudnym czasie pandemii koronawirusa nie pozwoli zapomnieć o naszych chrześcijańskich korzeniach - piszą misjonarze ze Zgromadzenia Ducha Świętego na swoim profilu na Facebooku. 

komunikat KPUW, inne; zmiany - red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor