Wydarzenia 20 Feb 2016 | Redaktor
Obchody rocznicy śmierci o. Chabielskiego

W niedzielę 21 lutego w kościele pw. św. Andrzeja Boboli (pl. Kościeleckich 7) o godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji O. Czesława Chabielskiego z racji V rocznicy jego śmierci.

Po Mszy św. akademickiej o godz. 19.00 będzie okazja do wysłuchania krótkiego nagrania z konferencji O. Czesława, a około godz. 20.30 rozpocznie się modlitewne czuwanie przy grobowcu oo. Jezuitów na Cmentarzu Nowofarnym przy ul. Artyleryjskiej. Zakończy je Apel Jasnogórski.

Ojciec Chabielski „pierwsze rekolekcje odprawiał w Krościenku u boku ks. prof. Franciszka Blachnickiego [założyciela Ruchu Światło-Życie]. Od 1977 roku budował ośrodek rekolekcyjny w Suchej na Pomorzu. W organizowanych przez niego oazowych rekolekcjach uczestniczyły tysiące młodych ludzi nie tylko z Polski. Wspaniały człowiek, kapłan i spowiednik, duchowy mistrz kilku pokoleń bydgoszczan” (http://www.czeslawchabielski.pl/).

Od poniedziałku 22.02 do czwartku 25.02, na wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 będzie także okazja do modlitwy w intencji O. Czesława oraz wysłuchania fragmentów nagrań Jego wystąpień.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor