Wydarzenia 10 Dec 10:28 | Redaktor
Obchody 30-lecia Radia Maryja odbyły się także w Bydgoszczy [WIDEO]

fot. Wiesław Kajdasz, diecezja.bydgoszcz.pl

Świętowanie rocznicy konsekracji kościoła pw. Matki Bożej Fatimskiej w Bydgoszczy i podniesienia go do rangi sanktuarium zostały połączone z obchodami jubileuszu Radia Maryja. Eucharystii w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia) przewodniczył ks. bp Krzysztof Włodarczyk.

– Otaczamy ojca dyrektora, wraz z współbraćmi redemptorystami pracującymi w Toruniu, modlitwą, miłością za wielki dar dany na trudne czasy. Nie da się zaprzeczyć, że nas wszystkich – księdza biskupa Krzysztofa, radio, sanktuarium – połączyła Maryja z Fatimy – mówił proboszcz parafii MBF, ks. kanonik Józef Orchowski.

 – Wzrastając w miłości Bożej i naśladując cnoty Maryi, stajemy się piękni, jak Ona, Niepokalana. Matka Pana nieustannie przychodzi nam z pomocą, by przywrócić w nas Boże piękno – mówił w homilii ks. bp Włodarczyk. Wskazał, że Maryja przypomina nam, że to grzech, którego Ona była pozbawiona, odbiera nam prawdziwe piękno serca i duszy.

Radio Maryja rozpoczęło emisję 8 grudnia 1991 roku z dwóch nadajników, w Toruniu i Bydgoszczy. – Fenomen Radia Maryja nie mierzymy wielkością zasięgu, ale głębokością przemiany ludzkich serc – powiedział radny zarządu prowincji warszawskiej redemptorystów o. Witold Hetnar. Założyciel i dyrektor radia o. dr Tadeusz Rydzyk zachęcał do zaufania Matce Bożej.

fot. Wiesław Kajdasz, diecezja.bydgoszcz.pl

Ksiądz bp Włodarczyk otrzymał od męskiej wspólnoty Wojowników Maryi miecz, symbol Słowa Bożego (por. Hbr 4,12), a dyrektor radia różaniec. Głos zabrał również wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, który z okazji rocznicy nadał o. Rydzykowi swój medal.

W uroczystości uczestniczyli kapłani, osoby konsekrowane, przedstawiciele władz, członkowie Rodziny Radia Maryja, parafianie. Msza św. była transmitowana przez Telewizję Trwam i Radio Maryja; poprzedził ją koncert Orkiestry Victoria z Warszawy.

Kościół Matki Bożej Fatimskiej na Wyżynach do statusu diecezjalnego sanktuarium został podniesiony 8 grudnia 2017 roku. 

Na podstawie: diecezja.bydgoszcz.pl, oprac. – mk

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor