Wydarzenia 18 Dec 2017 | Redaktor
O dr Marek Blaza SJ u jezuitów dziś jutro i pojutrze

warto się wybrać

Poniedziałek- Wtorek - Środa: o godz.: 16:00 i 18:00 adwentowe nauki rekolekcyjne głosi o dr Marek Blaza SJ

A oto kim jest o dr Blaza, jak czytamy na stronie COLLEGIUM BOBOLANUM (www.bobolanum.edu.pl):

"Wykładowca teologii ekumenicznej i dogmatycznej na Ukraińskim Uniwersytecie Katolickim we Lwowie, Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Polskiej Prowincji Dominikanów w Krakowie oraz w afiliowanym do Collegium Bobolanum Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej w Poznaniu; wykładowca historii, teologii i liturgii Kościołów wschodnich w Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego.

Kapłan-birytualista, czyli oprócz sprawowania sakramentów i nabożeństw w rycie łacińskim może także je sprawować w rycie bizantyjsko-ukraińskim i bizantyjsko-rumuńskim. Na mocy dekretu Metropolity Przemysko-Warszawskiego Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego, Arcybiskupa Jana Martyniaka z dnia 4 kwietnia 2007 r. został ustanowiony duszpasterzem akademickim dla młodzieży studenckiej obrządku greckokatolickiego (bizantyjsko-ukraińskiego) w Warszawie. Swoje obowiązki spełnia w niedziele i święta w parafii pw. bł. Mikołaja Czarneckiego przy ul. Domaniewskiej 20 w Warszawie. W dni powszednie Liturgię bizantyjską sprawuje w kaplicy domowej Kolegium OO.Jezuitów na ul. Rakowieckiej 61 w Warszawie (wejście od ul. Św. Andrzeja Boboli) (szczegóły o porządku nabożeństw bizantyjskich na www.mblaza.jezuici.pl).

W dniach od 14-19 sierpnia 2007 roku w Kijowie brał udział jako tzw. peritus (biegły) w Zgromadzeniu Patriarchalnym (ukr. Патріярший Собор; łac. Conventus patriarchalis) Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego poświęconemu młodzieży pt. „Młodzież w Kościele III Tysiąclecia”. 15 sierpnia 2007 roku wygłosił tam koreferat pt. „Eklezjalno-liturgiczny wymiar apostolstwa młodzieży”(„Еклезіяльно-літургійний вимір молодіжного Апостольства”)."

Warto pójść i posłuchać. Polecamy.

red.: KB

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor