Wydarzenia 31 Aug 2020 | BR
Nowy diakon 35+. Przyjął święcenia w Bydgoszczy

fot. Wiesław Kajdasz, diecezja.bydgoszcz.pl (za zgodą)

30 sierpnia ks. biskup Jan Tyrawa udzielił święceń diakonatu klerykowi z Ogólnopolskiego Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń.

Diakon Dariusz Lipiński pochodzi z Gniewu (województwo pomorskie). Ukończył studia teologiczne na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, pracował jako katecheta w szkole. Wezwanie do kapłaństwa przyszło nieco później, ale nie za późno. Wstąpił do Ogólnopolskiego Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń w Łodzi. - Tutaj Panowie, którzy przekroczyli 35. rok życia , otrzymują możliwość wejścia na drogę realizacji powołania kapłańskiego - czytamy na stronie seminarium. 

Święcenia diakonatu przyjął w niedzielę, z rąk ks. biskupa Jana Tyrawy, w katedrze pw. św. Marcina i Mikołaja  w Bydgoszczy.

 „Kapłan (kierownik duchowy) uświadomił mi dosadnie, że to Bóg wybiera, powołuje, daje wezwanie. To Bóg przeznacza i gdy odpowiem na to powołanie z pełnym zaufaniem i zaangażowanym sercem, wszystkie inne sprawy przestają mieć tak naprawdę znaczenie. Z tą świadomością podjąłem decyzję, że wstąpię do seminarium […]” – powiedział wyświęcony diakon portalowi diecezja.bydgoszcz.pl. 

Zachęcił także do wstąpienia do seminarium mężczyzn, którzy zastanawiają się, czy ich powołaniem jest kapłaństwo. 

 

Na podstawie: diecezja.bydgoszcz.pl

BR

BR Autor

Redaktor