Wydarzenia 16 Jun 2016 | Redaktor
Z Bydgoszczy do Rzymu włoskimi liniami

W niespełna 2,5 godziny będzie można dolecieć z Bydgoszczy do Rzymu. Regularne połączenie z Wiecznym Miastem zostało uruchomione po raz pierwszy w stuletniej historii lotniska.

Loty odbywają się dwa razy w tygodniu, a nowe połączenie obsługuje włoski przewoźnik „Mistral Air”. To pierwszy kierunek otwarty przez tego przewoźnika w Polsce. – Liczymy, że będą z niego korzystali nie tylko turyści i przedsiębiorcy wybierający się do Rzymu. Również włoscy turyści, którzy wykorzystają bezpośrednie połączenie, aby odwiedzić województwo kujawsko-pomorskie – powiedział prezes Portu Lotniczego w Bydgoszczy Tomasz Moraczewski.

Rzym to według prowadzonych analiz bardzo pożądana destynacja dla pasażerów z regionu. Dotyczy to zarówno turystów planujących zwiedzanie Wiecznego Miasta czy planujących wypoczynek we Włoszech, ale także pielgrzymów udających się na spotkania w Watykanie. – Lecąc do Wiecznego Miasta, możemy zaoszczędzić pieniądze i czas. Również zyskujemy rozwój i prestiż, a przełoży się to m.in. na kontakty biznesowe, zacieśnianie więzi z Polonią Włoską czy umocnienie relacji rodzinnych. Rozwinie się także wzajemna turystyka, która z kolei wpływa na gospodarkę – zauważyła Elżbieta Renzetti.

Prezes Towarzystwa Polsko-Włoskiego w Bydgoszczy zwróciła również uwagę na logistykę, która jest niezwykle ważna, chociażby z okazji odbywających się po raz drugi w Polsce Światowych Dni Młodzieży, zainicjowanych przez św. Jana Pawła II. – Jestem pewna, że dialog polsko-włoski, nad którym pracuję całe życie, teraz poprzez działalność w towarzystwie, będzie jeszcze bardziej owocny. Włochy, w których żyłam czterdzieści lat, ukochany Rzym i Watykan, gdzie pracowałam, są na wyciągniecie ręki. Bardzo to przeżywam i pragnę przy tej okazji przypomnieć, że... wszystkie drogi prowadzą do Rzymu – podkreśliła Elżbieta Renzetti.

Ważną grupą, do której dedykowane jest to połączenie, są również przedsiębiorcy mający w Rzymie partnerów handlowych oraz klientów. Nowe połączenie z bydgoskiego lotniska jest dostępne od 16 czerwca. Pasażerowie mogą podróżować samolotem Boeing 737-300 ze 148 miejscami na pokładzie. W poniedziałki i czwartki maszyna będzie startowała z rzymskiego lotniska Fiumicino o godzinie 11.55, aby wylądować w Bydgoszczy o 14.25. W podróż powrotną samolot wyruszy o godzinie 15.10 i wyląduje we Włoszech o godzinie 17.35.

mj

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor