Wydarzenia 18 Jan 2018 | Redaktor
Liturgia Godzin - dla każdego z nas - ZAPROSZENIE

Zapraszamy serdecznie w sobotę 27 stycznia do kościoła przy Placu Kościeleckich w Bydgoszczy. Rozpoczynamy o godzinie 17.30.

Piękne melodie psalmów, pieśni i hymnów, których treść głęboko porusza ducha, zaduma nad słowem Bożym, jednoczenie się z Maryją w uwielbieniu Boga, wspólnie wznoszone prośby – to właśnie modlitwa Nieszporami.

Nieszpory odprawia się w porze wieczornej, gdy dzień się już kończy, "dzięki składając za to, co w tym dniu zostało nam dane, i za dobro, które przez nas było dokonane". Ta modlitwa "wznosząca się jak kadzidło przed obliczem Pana i wzniesienie rąk naszych w wieczornej ofierze" jest również pamiątką Odkupienia. (Ogólne Wprowadzenie do Liturgii Godzin)

W każdą czwartą sobotę miesiąca w parafii u ojców jezuitów w Bydgoszczy odmawiane są Nieszpory, na które zapraszamy wszystkich chętnych – zarówno tych, którzy już kiedyś modlili się Liturgią Godzin, jak i tych, dla których ta forma modlitwy jest mniej znana. Kościół zachęca nas do wspólnego odmawiania Liturgii Godzin, bo w niej, jak w innych czynnościach liturgicznych, uwidacznia się i działa jeden, święty, katolicki i apostolski Kościół Chrystusowy.

Przypomnijmy:

27 stycznia

kościół przy Placu Kościeleckich w Bydgoszczy

godz. 17.30.

ZAPRASZAMY!

Diakonia Liturgiczna oraz Diakonia Muzyczna Ruchu Światło - Życie Diecezji Bydgoskiej.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor