Wydarzenia 23 May 2023 | Redaktor
„Napełnił cały dom” - Wigilia Zesłania Ducha Świętego

Biskup Krzysztof Włodarczyk zaprasza członków wszystkich grup formacyjnych i apostolskich naszej diecezji na wspólne czuwanie i modlitwę. Ma być ona prośbą skierowaną do Parakleta, by nauczył nas rozeznawać znaki czasu w formie i treści skutecznej ewangelizacji diecezji bydgoskiej, szczególnie w przygotowaniu do przyjęcia łask związanych z uroczystością XX-lecia diecezji bydgoskiej. Spotkanie odbywać się będzie pod hasłem „Napełnił cały dom” w sobotę, 27 maja, w w kościele pw. św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy.

Program czuwania jest następujący:

  • Godz. 19:30– konferencja ks. dra Dawida Perlika – diecezjalnego koordynatora Odnowy w Duchu Świętym - na temat “Duch Święty w Kościele” oraz świadectwa liderów świeckich
  • Godz. 20:15-21:30 – modlitwa uwielbienia, którą poprowadzi zespół „Amen Plus”, Adoracja NS oraz modlitwa zawierzenia Maryi, Oblubienicy Ducha Świętego
  • Godz. 21:30 – Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa z udzieleniem błogosławieństwa dorosłych do pełnienia funkcji liturgicznych.

Podczas czuwania, Ksiądz Biskup pragnie ofiarować każdemu liderowi wspólnot naszej diecezji książkę A. Bańki pt. “Świecki lider w Kościele”, której treść dobrze komponuje się z tematami minionych spotkań formacyjnych i ma stać się punktem wyjścia do kolejnych spotkań liderów, które rozpoczną się po wakacjach. 

 

źródło: Diecezja Bydgoszcz, Ks. Piotr Wachowski

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor