Wydarzenia 17 Jun 14:35 | mk
Na Wyspie Młyńskiej świętowano 18 lat istnienia diecezji bydgoskiej [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

„18 i już!” – pod takim hasłem w uroczystość Bożego Ciała odbył się Koncert Uwielbienia na Wyspie Młyńskiej. Wydarzenie było częścią obchodów rocznicy utworzenia diecezji bydgoskiej.

W czwartek (16 czerwca) po południu ze sceny na Wyspie Młyńskiej płynęła muzyka religijna w wykonaniu zespołów: Projekt Dzień Dobry i Posłani Przez Pana oraz chóru gospel, przygotowanego przez Piotra Pawlickiego.

Równolegle z katedry wyruszył Milczący Marsz Mężczyzn za Jezusem w Najświętszym Sakramencie – mężczyźni przeszli w procesji na Wyspę Młyńską, gdzie na scenie wystawiono Najświętszy Sakrament do adoracji.  

– Mężczyzna, idąc za Jezusem, nie musi nic mówić. Świadectwem potwierdza swoją wiarę – tłumaczył ks. dr Janusz Tomczak, duszpasterz Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji bydgoskiej. – Trzeba wyjść tam, gdzie jest drugi człowiek i głosić, że Jezus Chrystus jest Panem. Idziemy za Nim, nie wyprzedzamy Go. On jest przewodnikiem – mówił bp diecezji bydgoskiej Krzysztof Włodarczyk.

– Jezus Chrystus żyje! Uwielbiamy Cię we wspólnocie, w dobru, które czynisz, bo Ty jesteś głową tego Kościoła – mówił bp Włodarczyk przed Najświętszym Sakramentem.

– Panie Jezu, spójrz na ten plac w środku miasta, który wypełnia się Twoimi uczniami. Tymi, którzy chcą przed Tobą klęknąć, złożyć hołd i uwielbienie – dodał proboszcz katedry ks. Stanisław Kotowski.

Koncert Uwielbienia na Wyspie był tradycyjnie częścią Tygodnia Ewangelizacji organizowanego przez bydgoską Szkołę Nowej Ewangelizacji. W tym roku wydarzenie postanowiono połączyć z obchodami rocznicy utworzenia diecezji bydgoskiej. – Koncert to także wyraz wdzięczności Bogu za cały ten czas i prośba o błogosławieństwo na wszystkie kolejne lata – podsumowuje Marek Dłuski ze SNE.

Cytaty za: diecezja.bydgoszcz.pl

Zdjęcia: Anna Kopeć

Więcej fotografii w galerii poniżej.

mk Autor