Wydarzenia 21 Feb 2018 | Redaktor
Na te niesamowite Warsztaty Małżeńskie już nie trzeba jechać daleko - Niebawem w Bydgoszczy!

UWAGA! 9 - 11 marca 2018: Weekend Małżeński - Spotkać się w dialogu - budujemy kontakt między sobą.

Najpierw poznajmy czym są Weekendy Małżeńskie, a potem podajemy wszystko szczegółowe informacje:

Celem warsztatów jest zdobycie praktycznych umiejętności w prowadzeniu małżeńskiej komunikacji. Przeważająca większość trudności w małżeństwie ma swoje źródło w nieumiejętności rozmawiania ze sobą. Nie tylko przerywamy sobie nawzajem, ale w ogóle nie słuchamy siebie.

Wydaje nam się, że doskonale wiemy, co drugi chce powiedzieć i odpowiadamy zanim jeszcze zdąży otworzyć usta. A jeżeli już mówi, to jakże czekamy tylko, aż skończy, żeby samemu coś powiedzieć. Już w czasie, gdy mówi, przygotowujemy odpowiedź… Czasem słuchamy, żeby dać się wygadać, a potem i tak robimy swoje. Lubimy też pouczać, zauważać na przykład bardziej czyjeś usterki w wypowiedziach innych niż wartości tych wypowiedzi. Niekiedy traktuje się współmałżonka jak niepełnosprawnego: przecież on sobie nie poradzi… Najdziwniejsze jest to, że słyszymy często tylko to, co chcemy usłyszeć, słuchamy selektywnie. W efekcie więc nie słyszymy tego, co najważniejsze. Słuchamy wybiórczo… Nauczmy się spotkania w dialogu.

"Pewnie myślisz, że przez ostatnie dwie godziny milczałam tak sobie... Nie, mój drogi! Ja milczałem znacząco!"

www.mleczko.pl

Termin: 9 - 11 marca 2018

Miejsce: Niemcz pod Bydgoszczą; Parafia N.M.P. Wspomożycielki Wiernych, ul. ks. Henryka Mrossa 1⛪

Koszt: 200 zł od pary Osoby, które mogą wpłacić większą sumę, zachęcamy do wyrażenia w ten sposób pomocy tym, którzy nie mogą zapłacić całej kwoty. Możesz także w ten sposób wspomagać dalszą działalność i rozwój Weekendów Małżeńskich. Dziękujemy za każdy dar serca.

W czasie Rekolekcji :

-nie zapewniamy opieki do dzieci -nie zapewniamy wyżywienia -nie zapewniamy noclegów zapewniamy: napoje i słodycze -materiały rekolekcyjne i warsztatowe -piękną oprawę sali i muzyki -dużą dawkę dobrego humoru

Ramowy program rekolekcji: Ponieważ wszystkie punkty programu rekolekcji stanowią jedną całość, nie jest możliwe, aby uczestniczyć tylko w jakiejś części zajęć.

Piątek: 19.00 Rozpoczęcie rekolekcji + modlitwa 20.00 – 22.00 Zapoznanie się, przedstawienie tematu rekolekcji + Praca warsztatowa + przerwa (kawa, herbata i ciastko), na koniec krótka modlitwa.

Sobota: 9.00 – 12.45 Praca warsztatowa + przerwa (kawa, herbata i ciastko) 13.00 Obiad we własnym zakresie lub catering 14.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele

15.00 Praca warsztatowa + przerwa (kawa, herbata i ciastko) 18.00 Zakończenie modlitwą i powrót do domu

Niedziela: 8.30 Eucharystia niedzielna w kościele 10.00 Praca warsztatowa + przerwa (kawa, herbata i ciastko) 13.00 Podsumowanie warsztatów – obrzęd przebaczenia i zerowania 14.30 Zakończenie rekolekcji

Magda Benedyk

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor