Wydarzenia 7 Dec 2017 | Redaktor
Na placu św. Piotra w Rzymie w tym roku choinka z Polski

choinka z diecezji ełckiej na Watykanie

Watykan przygotowuje się do Świąt Bożego Narodzenia także i wystrojem. W tym roku na placu św. Piotra stanie choinka z Polski! Do Watykanu przybyły też inne dary, na przykład wykonane przez włoskie dzieci chore onkologicznie ozdoby świąteczne, a także szopka wykonana w opactwie Montevergine (południowe Włochy), tematyka szopki w tym rozku dotyczy uczynków miłosierdzia.

"Choinka pochodząca w tym roku z Polski, - powiedział papież Franciszek - jest znakiem wiary tego narodu, który także poprzez ten gest zechciał wyrazić swoją wierność wobec Stolicy Piotrowej”.

Przy okazji przyjmowania wszystkich tych wymownych darów papież Franciszek dodał:

„Są to znaki współczucia Ojca Niebieskiego, Jego zaangażowania i bliskości wobec rodzaju ludzkiego, który doświadcza, że nie jest opuszczony w otchłani dziejów, ale nawiedzany i wspierany w swoich trudnościach. Drzewo wyciągnięte ku górze pobudza nas byśmy wychylili się ku «większym darom Bożym» (por. 1 Kor 12,31), abyśmy wznieśli się ponad przesłaniające mgły i doświadczyli, jak pięknie i radośnie jest być skąpanymi w świetle Chrystusa. W prostocie żłóbka spotykamy i kontemplujemy czułość Boga, objawiającą się w czułości Dzieciątka Jezus”.

red.: KB

źródło: pl.radiovaticana.va

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor