Wydarzenia 8 Apr 2017 | Redaktor
Muzyczna Droga Krzyżowa Michała Biechowskiego

Połączone chóry i zespoły z Bydgoszczy i Niemcza, a także orkiestra złożona z młodych muzyków wystąpiły w Muzycznej Drodze Krzyżowej w kościele św. Trójcy, skomponowanej przez Michała Biechowskiego. Muzyczna Droga Krzyżowa Biechowskiego to nabożeństwo drogi krzyżowej, w formie muzycznego wydarzenia sakralnego, napisane na chór mieszany i orkiestrę – flet, kwintet smyczkowy i pianino. Prezentowana była w ostatni piątek w bydgoskim kościele św. Trójcy.

Wystąpiły m.in.: zespół muzyczny Effatha z parafii św. Trójcy, schola Śpiewajmy Panu z parafii św. Maksymiliana Kolbego, zespół popgospelowy Quadrans, chór z parafii Najświętszej Marii Panny Wspomożycielki Wiernych w Niemczu, chór parafii Zmartwychwstania Pańskiego. W orkiestrze grali uczniowie szkoły muzycznej i studenci Akademii Muzycznej.

Wszystkie teksty do utworów napisała Dorota Barwińska. Muzykę skomponował Michał Biechowski. Opiekę artystyczną i muzyczną nad całym wydarzeniem objął dyrygent Mateusz Lewandowski, który zajął się także przygotowaniem zespołów.

Wcześniej Muzyczna Droga Krzyżowa prezentowana była także w parafii pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Bydgoszczy oraz w parafii pw. Najświętszej Marii Panny Wspomożycielki Wiernych w Niemczu.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor