Wydarzenia 26 Jan 10:27 | Redaktor
Msza św. w 80. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. Michała Kozala [AKTUALIZACJA]

Metropolitalne Uroczyste Obchody odbędą się dziś (26 stycznia) o godz. 17.00 w parafii pw. Bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika w Bydgoszczy (ul. Nakielska 303).

Mszy Świętej przewodniczyć będzie Prymas Polski ks. abp Wojciech Polak, a homilię wygłosi ks. bp. Krzysztof Włodarczyk - ordynariusz diecezji bydgoskiej.

Możemy uczestniczyć osobiście w Mszy Świętej w parafii bł. Michała Kozala w Bydgoszczy lub połączyć się duchowo poprzez transmisję TV Trwam i Radio Maryja. 


Pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka, z udziałem biskupów, duchowieństwa, osób konsekrowanych i świeckich, w Bydgoszczy obchodzono 80. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. bp. Michała Kozala.

Metropolitalne uroczystości odbywały się w świątyni pod wezwaniem patrona diecezji bydgoskiej. – Jako kapłan bł. Michał Kozal jest związany z archidiecezją gnieźnieńską, jako biskup z diecezją włocławską, a jako duszpasterz z najmłodszą w metropolii diecezją bydgoską – mówił bp Krzysztof Włodarczyk.

 Biskup Bydgoski zaznaczył w homilii, że bp Kozal ofiarowując swoje życie, był przygotowany na każdy rodzaj śmierci. Pragnął męczeństwa i podjął je, by w ten sposób jak najdoskonalej naśladować́ Chrystusa cierpiącego, oddającego swe życie za zbawienie świata. – Trwając w takiej wewnętrznej dyspozycji, przez cały czas niewoli składał w ofierze swoje życie, które w przeciągu ponad trzech lat było mu powoli odbierane przez pracę ponad siły w obozie, poniżenia i tortury zadawane ze względu na wiarę – powiedział.

 

 

źródło: Diecezja Bydgoska

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor