Wydarzenia 31 Oct 2021 | mk
Modlitwa ze świętymi. Wyjątkowa procesja w Fordonie

fot. Wiesław Kajdasz, diecezja.bydgoszcz.pl

Do 23 listopada w parafii św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity trwać będzie modlitwa przy 340 relikwiach świętych i błogosławionych. W sobotę (30 października) wokół kościoła przeszła procesja ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych.

W Eucharystii w przededniu uroczystości Wszystkich Świętych wzięły udział m.in. osoby przebrane za świętych. Głównymi postaciami byli bł. Stanisław z Bydgoszczy, bł. Matka Elżbieta Róża Czacka oraz bł. kardynał Wyszyński. O przebranie się za swoich ulubionych patronów modlitewnych proszeni byli wszyscy, zarówno dzieci, jak i dorośli, a najciekawsze stroje zostały nagrodzone.

Po Mszy św. z kościoła ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych wierni przeszli procesyjnie do kaplicy Matki Bożej Królowej Wszystkich Świętych, gdzie modlili się przed Najświętszym Sakramentem i relikwiami świętych i błogosławionych. Modlitwa trwała aż do 22.00, można było również skorzystać z sakramentu pojednania. 

Jak tłumaczą duszpasterze parafii, inicjatywa miała być także przeciwstawieniem do promowanych w mediach i szkołach świeckich obchodów Halloween.

W parafii św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity znajduje się aż 340 relikwii świętych i błogosławionych. Modlitwa przy nich będzie trwać aż do 23 listopada.

Zdjęcia: Wiesław Kajdasz, diecezja.bydgoszcz.pl

Z kolei w niedzielę (31 października) na Noc Świętych zapraszają parafia pw. Matki Bożej Królowej Męczenników (ul. Bołtucia 5) i Fundacja Wiatrak (ul. Bołtucia 7).
W programie różaniec oraz Msza święta w kościele oraz koncert w Domu Jubileuszowym św. Jana Pawła II. Szczegóły na plakacie. 

mk Autor