Wydarzenia 11 Jan 2018 | Redaktor
Mędrcy ze Wschodu  po raz pierwszy przemaszerowali ulicami Kcyni - relacja

W sobotę 6 stycznia ulicami Kcyni po raz pierwszy przeszedł uroczysty Orszak Trzech Króli, którzy przybyli pod MGCKiB w Kcyni, a stamtąd razem z Zespołem Regionalnym Pałuki, wiernymi i ks. Marcinem Wierzchosławskim wyruszyli do kcyńskiej Fary, śpiewając w drodze kolędy i dając tym samym mieszkańcom miasta świadectwo, że Trzej Królowie przyszli oddać pokłon Nowonarodzemu Panu.

Dużym zaskoczeniem był fakt, że dzieci wykazały się ogromną pomysłowością i przebierając się za „władców tego świata” , którzy udają się do ubogiej stajenki, powędrowali w Orszaku, aby oddać pokłon Dzieciątku Jezus.

Po niezmiernie dalekiej i wyczerpującej drodze ks. Marcin powitał wszystkich w Świątyni, a w szczególności Orkiestrę działający w przy OSP w Kcyni, która wykazując się po raz kolejny dużą otwartością przyjęła zaproszenie do wspólnego kolędowania.

Czas wspólnego śpiewu kolęd to piękno prawdziwego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia całej wspólnoty parafialnej.

Integracja Zespołu Regionalnego Pałuki i kcyńskiej Orkiestry, wspólnoty Przymierze i wszystkich zebranych przyniosła efekty w postaci radosnego śpiewu na cześć Narodzonego Chrystusa. W trakcie koncertu mogliśmy poznać także historię wielu polskich kolęd, którą przybliżył nam ks. Marcin.

Zachwycające jest to, że orszak Trzech Króli, który przeszedł ulicami miasta stał się wymownym obrazem dla wszystkich mieszkańców słów z Księgi Proroka Izajasza , które brzmią:

„Rzuć okiem dookoła i zobacz! Ci wszyscy zebrani zdążają do Ciebie, Twoi synowie przychodzą z daleka….”

Dziękujemy Wam Kochani, że wielu z Was zdecydowało się zdążać razem z nami do Chrystusa.

Agnieszka Ciaciuch

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor