Wydarzenia 27 May 2016 | Redaktor
Maraton czytania Pisma Świętego

Dziś w amfiteatrze przed Spichrzami można posłuchać Słowa Bożego. Więcej o akcji mówi jej koordynator, p. Adam Szamraj z fordońskiej wspólnoty „Ogrody chwały”.

MK:- Czy to pierwsza tego rodzaju inicjatywa?
AS: - Jest to czwarty Tydzień Ewangelizacji w Bydgoszczy, ale tego typu akcja – czytania Słowa Bożego – jest po raz pierwszy. Uważamy, że ta inicjatywa pozwoli wielu wolontariuszom, ludziom, którzy są zaangażowani w głoszenie Ewangelii na przełamanie pewnych murów, stanięcie publicznie i wygłaszanie Słowa w sposób otwarty. Poza tym naszym celem jest to, żeby Słowo Boże dotarło do jak największej liczby osób. Żeby mogło przemieniać ich serca, być dla nich początkiem nowego życia.
- Akcja się dopiero zaczęła, jesteście tu od 10.00...
- Tak, od 10.00 do 22.00, 12 godzin.
- Już zauważyliście jakieś zainteresowanie?
- Tak, są ludzie, którzy przystają, przysiadają, są tacy, którzy chcą rozmawiać, którzy pytają z ciekawości, ale tak naprawdę poszukują żywego Jezusa, do którego chcemy ich przyprowadzić przez rozmowę, przez modlitwę, przez głoszenie kerygmatu.
- 12 godzin – ile zdążycie przeczytać?
- Nie wiem, nie liczymy „dystansu”. W tej chwili czytamy Mateusza, czyli pierwszą części Ewangelii. Sądzimy, że będziemy czytać całą Ewangelię plus Dzieje Apostolskie. Jeżeli skończymy, zaczniemy od nowa, bo Słowo Boże ma tak przedziwną moc, że powtarzane zawsze jest nowe, zawsze jest świeże, odkrywcze, twórcze.
- Dziękuję. Życzę wielu słuchaczy!
- Przede wszystkim życzymy sobie wielu tych, którzy będą chcieli przystanąć i zostać z Jezusem. Tego oczekujemy.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor