Wydarzenia 10 Aug 2020 | Jarosław Aleksander
Liberalizacja aborcji. Tym razem Włochy

graf. nadesłana (E.B.)

Włochy złagodziły prawo dotyczące aborcji farmakologicznej. Nowe zasady znoszą obowiązek hospitalizacji kobiety i wydłużają o dwa tygodnie możliwość dokonania aborcji farmakologicznej, z siódmego do dziewiątego tygodnia ciąży.

Liberalizacji aborcji sprzeciwiają się włoskie środowiska katolickie. W tej sprawie zabrała głos szefowa włoskiego ruchu Światło Życie, Marina Casini

 

Mamy do czynienia z realną i normalną aborcją. Nie jest to jakaś «mniejsza aborcja», ponieważ nie są używane narzędzia chirurgiczne. To próbuje nam wmówić propaganda promująca użycie pigułki RU-486. Mamy do czynienia z prowokacją ideologiczną, której celem jest banalizacja aborcji, wystarczy wypić szklankę wody, by zapomnieć o tym, że mamy do czynienia ze zniszczeniem istoty ludzkiej – mówi Marina Casini.

 

Pigułkę aborcyjną można otrzymać zarówno w publicznych szpitalach, jak i prywatnych placówkach. Nowe zasady znoszą tez obowiązkową hospitalizację dla kobiet taksujących ten rodzaj aborcji. Miało to chronić ich zdrowie przed niebezpieczeństwem stosowania tego typu środków.

 

Jarosław Aleksander

Jarosław Aleksander Autor

tak właśnie