Wydarzenia 10 Aug 14:09 | Jarosław Aleksander
Liberalizacja aborcji. Tym razem Włochy

graf. nadesłana (E.B.)

Włochy złagodziły prawo dotyczące aborcji farmakologicznej. Nowe zasady znoszą obowiązek hospitalizacji kobiety i wydłużają o dwa tygodnie możliwość dokonania aborcji farmakologicznej, z siódmego do dziewiątego tygodnia ciąży.

Liberalizacji aborcji sprzeciwiają się włoskie środowiska katolickie. W tej sprawie zabrała głos szefowa włoskiego ruchu Światło Życie, Marina Casini

 

Mamy do czynienia z realną i normalną aborcją. Nie jest to jakaś «mniejsza aborcja», ponieważ nie są używane narzędzia chirurgiczne. To próbuje nam wmówić propaganda promująca użycie pigułki RU-486. Mamy do czynienia z prowokacją ideologiczną, której celem jest banalizacja aborcji, wystarczy wypić szklankę wody, by zapomnieć o tym, że mamy do czynienia ze zniszczeniem istoty ludzkiej – mówi Marina Casini.

 

Pigułkę aborcyjną można otrzymać zarówno w publicznych szpitalach, jak i prywatnych placówkach. Nowe zasady znoszą tez obowiązkową hospitalizację dla kobiet taksujących ten rodzaj aborcji. Miało to chronić ich zdrowie przed niebezpieczeństwem stosowania tego typu środków.