Wydarzenia 28 Jan 2022 | Redaktor
Ksiądz Damian Pawlikowski mianowany sekretarzem, kapelanem bp. Włodarczyka

Ksiądz Damian Pawlikowski/fot. Anna Kopeć, archiwum

Biskup Krzysztof Włodarczyk mianował sekretarzem, kapelanem i notariuszem Kurii Diecezjalnej ks. Damiana Pawlikowskiego, wikariusza parafii katedralnej św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy.

Ksiądz Pawlikowski przyjął święcenia kapłańskie 5 czerwca 2004 roku, posługę pełnił w parafiach św. Michała Archanioła w Kcyni, Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Świętej Trójcy w Bydgoszczy.

Był audytorem w sądzie biskupim; posługiwał też osobom głuchym i niedosłyszącym. Obecnie jest ceremoniarzem katedralnym i diecezjalnym koordynatorem Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Z jego inicjatywy w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy w 2012 roku rozpoczęto organizację interdyscyplinarnych konferencji dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych „Być człowiekiem dzisiaj – Quo vadis Homo?”.

– Z całego serca będę się starał służyć księdzu biskupowi, być zawsze gotowym do pomocy kapłanom, jak i świeckim. Tak, by ksiądz biskup był blisko człowieka. Liczę na wsparcie, życzliwość oraz proszę o modlitwę, za którą już teraz z serca dziękuję – powiedział dla diecezji.bydgoszcz.pl ks. Damian Pawlikowski.

Osoby chcące umówić się na spotkanie z ks. biskupem, omówić szczegóły jego wizyty w parafii, instytucji, proszone są o kontakt telefoniczny właśnie z księdzem sekretarzem (nr 735985349, sekretarz@diecezja.bydgoszcz.pl). Ksiądz sekretarz będzie również urzędował w Kurii Diecezjalnej (czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-13.00). 

Dekret wchodzi w życie 1 lutego 2022 roku.

Na podstawie komunikatu diecezja.bydgoszcz.pl

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor