Wydarzenia 20 Apr 2018 | Redaktor
Ks. dr Paweł W. Maciąg wkrótce w Bydgoszczy

z radością ogłaszamy że ks. dr. Paweł W. Maciąg przyjął zaproszenie do naszego miasta od biskup Jana Tyrawy i wkrótce tj. 11 maja wygłosi wykład pod tytułem: „Czy można mówić o transcendencji w sztuce?” Wydarzenie będzie tegoż dnia miało miejsce w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy (ul. Grodzka 18) o godz.: 19.00

Ks. dr Paweł W. Maciąg jest specjalistą w dziedzinie nauk humanistycznych, historykiem sztuki, adiunktem w Zakładzie Teorii i Historii Sztuki w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Jest pisarz, poetą, malarzem, adiunkt w Zakładzie Teorii i Historii Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, od 2009 duszpasterzem akademicki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.

Studiował na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie (na Wydziale Nauk Humanistycznych i Wydziale Teologii), Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (na Wydziale Sztuk Pięknych oraz Uniwersytecie dla Cudzoziemców w Perugii.

Ks. Maciąg jest ponadto Członkiem Związku Literatów Polskich, Koła Literatów Polskich im. Zbigniewa Herberta oraz Stowarzyszenia Historyków Sztuki.

Katolicka Bydgoszcz gorąco poleca!

red.: KB

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor