Wydarzenia 18 Jan 2017 | Redaktor
Koncert „Betlejem w Bydgoszczy”

Kilka tysięcy mieszkańców Bydgoszczy i diecezji uczestniczyło w koncercie „Betlejem w Bydgoszczy”, który zorganizowano 15 stycznia w Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka”.

Były najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe, życzenia biskupa ordynariusza, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew. Na scenie wystąpili Trzecia Godzina Dnia, Natalia Niemen, Marika, Kuba Badach, Mate.O, Piotr Cugowski. Dochód z wydarzenia został przekazany na dożywianie osób potrzebujących w ramach akcji „Głodnych nakarmić”.

„Betlejem w Bydgoszczy” było częścią ogólnopolskiej trasy koncertowej „Betlejem w Polsce”. Pomysłodawcy (produkcja: Adam Guzdek, Piotr Nazaruk, prowadzenie: Marek Zając) wraz z artystami zaplanowali odwiedziny dwunastu miast i największych hal koncertowych w Polsce. Kolędy i pieśni bożonarodzeniowe zabrzmiały często w nowych i oryginalnych aranżacjach. – Przede wszystkim tym, co odróżnia te koncerty od innych dużych produkcji muzycznych, jest to, że nie artysta znajduje się w centrum. On jest tylko pretekstem, aby opowiadanie o cudzie Bożego Wcielenia stało się nam – słuchającym bliższe. To, o czym śpiewamy, jest dla nas odmieniające i kierunkujące na jedyną drogę do Boga, którą jest właśnie Chrystus – powiedział Mate.O – Mateusz Otremba, polski wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów.

Przygotowania do koncertu w Bydgoszczy trwały kilka tygodni. W promocję włączyły się parafie diecezji bydgoskiej oraz Fundacja „Wiatrak”. „Bóg staje się Człowiekiem. Jak śpiewamy w kolędzie «opuszcza piękne niebo i obiera barłogi». Nie boi się tego, co ludzkie, jakby chciał nam powiedzieć, byśmy i my nie wstydzili się naszego człowieczeństwa. Przychodzi na świat, aby ten świat przebudować, aby uczynić go bardziej ludzkim (…). Jako chrześcijanie jesteśmy wezwani do głoszenia Jezusa, do głoszenia tej Bezbronnej Miłości z Betlejem. To Ona zwycięża świat, obdarza pokojem, przynosi pojednanie… Trzeba nam o tym pamiętać zwłaszcza w roku duszpasterskim, którego hasło brzmi: «Idźcie i głoście»” – napisał w zaproszeniu biskup ordynariusz Jan Tyrawa.

Finałem koncertu było modlitewne uwielbienie. Patronat nad wydarzeniem objęli: Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, Konferencja Episkopatu Polski, Biskup Bydgoski Jan Tyrawa, a medialny – Telewizja Polska.

Źródło: diecezja.bydgoszcz.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor