Wydarzenia 9 Nov 2020 | Jarosław Aleksander
Kolejna profanacja krzyża na Giewoncie. Profesjonalna akcja bojówki

fot.facebook.com/SK

Ogromny baner tak zwanego strajku kobiet pojawił się na krzyżu na Giewoncie. Akcja został profesjonalnie przygotowana i przeprowadzona! Wszystko filmowały z powietrza drony bojówkarzy!

Zakopiańscy policjanci wyjaśniają sprawę zawieszenia baneru Strajku Kobiet na krzyżu na Giewoncie. Gigantyczny transparent z logo Strajku Kobiet rozwieszono na ramionach krzyża na szczycie Giewontu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę. Baner został rozpięty na całej szerokości pięcioipółmetrowych ramion zabytkowej konstrukcji. Widniał na nim symbol czerwonej błyskawicy i hasło: „Przemoc domowa to nie tradycja”.

 

Wielki baner został sfotografowany z drona. Zdjęcie pojawiło się na profilu społecznościowym Strajku Kobiet Podhale. Pod hasłem: „Giewont zdobyty! Wyd....ć z przemocą!” pojawiły się także kolejne zdjęcia zrobione przez turystów.

 

Sprawę wyjaśnia policja.

 

Zbieramy informacje na temat tego zdarzenia, o którym dowiedzieliśmy się wczoraj z mediów. Analizujemy, jakie przepisy zostały złamane poprzez zawieszenie tego baneru – mówi Krzysztof Waksmundzki z KPP w Zakopanem.

 

Krzyż na Giewoncie postawili górale z Zakopanego w 1901 r. z inicjatywy ówczesnego proboszcza, ks. Kazimierza Koszelewskiego. Krzyż ma 17,5 m wysokości, z czego 2,5 m jest pod skałami.

Jest to kolejny atak SK na symbole religijne. Akcja „kobiet” są przygotowane profesjonalnie i wskazują na wyszkolenie ich oraz finansowanie przez siły zewnętrzne.

 

Na podstawie: SK/KPP Zakopane

 

Jarosław Aleksander

Jarosław Aleksander Autor

tak właśnie