Wydarzenia 16 Nov 12:56 | Redaktor
Kolejna dewastacja miejsca kultu św. Jana Pawła II. Uwaga, dziś kolejna fala protestów!

fot. ilustracyjne/arch.KB

Policja szuka sprawcy dewastacji miejsca upamiętniającego Jana Pawła II, do której doszło w miniony weekend w Pasłęku. Zniszczono umieszczoną na krzyżu kapliczkę i drewniane ogrodzenie tzw. dębu papieskiego.

 

Jak poinformował kom. Krzysztof Nowacki z elbląskiej policji, funkcjonariusze prowadzą w tej sprawie postępowanie pod kątem zniszczenia mienia, czyli czynu o charakterze chuligańskim.

 

Przyjęliśmy zawiadomienie, poszukujemy sprawców, został zabezpieczony monitoring. Straty oszacowano wstępnie na 1,5 tys. zł – mówił.

 

Do dewastacji doszło w nocy z sobotę na niedzielę w Parku Ekologicznym w Pasłęku. Ktoś połamał drewniany płot otaczający dąb papieski i uszkodził niewielką kapliczkę, przytwierdzoną do stojącego w pobliżu krzyża.

 

Z kapliczki została wyjęta figurka Matki Boskiej. Kilkadziesiąt metrów od krzyża znaleźliśmy ją potłuczoną – powiedział dyrektor administrującego parkiem pasłęckiego MOSiR-u Jerzy Przedpełski.

 

Nie naruszono natomiast samego dębu papieskiego, ani pamiątkowej tablicy umieszczonej na głazie obok dębu.

 

Dąb papieski w Parku Ekologicznym w Pasłęku został uroczyście posadzony przed 14 laty. To jedno z kilkuset takich drzew w kraju, wyhodowanych z żołędzi pochodzących z najstarszego polskiego dębu „Chrobry”, które poświęcił Jan Paweł II podczas pielgrzymki polskich leśników do Watykanu w 2014 r.

 

Na dziś (16 XI) planowana jest kolejna seria protestów środowisk wrogich kościołowi, tradycji i kulturze.

 

Na podstawie: policja.pl/MOSIR/tvp

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor