Wydarzenia 21 Jul 2020 | Redaktor
Kilometry dla misji

fot. Borkowski/Zambia

rwa Ogólnopolski Tydzień Świętego Krzysztofa. W związku z jego obchodami po raz kolejny rusza misyjna akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr. Stowarzyszenie MIVA, organizator akcji, zachęca kierowców od wsparcia celów misyjnych poprzez wpłacenie kwoty odpowiadającej ilości przejechanych bezpiecznie kilometrów (w przeliczeniu 1 kilometr = 1 grosz). Wpłacone pieniądze zostaną przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.

Na XXI Ogólnopolski Tydzień Świętego Krzysztofa swoje słowa skierował do wiernych Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. - Dobry Bóg nie pozostawia nas bez swojej opieki na drogach naszego życia i podróżowania – podkreśla biskup Jerzy Mazur - Okażmy Mu naszą wdzięczność za każdy kilometr bezpiecznej jazdy i wspomóżmy na miarę możliwości naszych misjonarzy i misjonarki potrzebujących środków transportu. – apeluje.

MIVA Polska obchodzi w tym roku dwudziestolecie istnienia. W czasie swojej działalności zebrała fundusze na zakup ponad trzech tysięcy różnego rodzaju środków transportu, od samochodów, przez rowery, łodzie, wózki inwalidzkie po ambulanse pomagające ratować życie. W zeszłorocznej edycji akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr zebrano 3 450 336 zł i 49gr i zakupiono 297 pojazdów dla misjonarzy z całego świata.

 

Z. Płachta, na podstawie: MIVA Polska

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor