Wydarzenia 26 Oct 2018 | Redaktor
Kilka propozycji na najbliższe dni w Bydgoszczy

"SZALEŃSTWA MIŁOŚCI"

Spotkanie z o.Maciejem Sierzputowskim - 27 październik Msza o współmałżonka

Zapraszamy Wszystkich do wzięcia udziału w spotkaniu Aniołowym, które odbędzie się w ostatnią sobotę miesiąca (27.10.2018 r) i rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18.30 w intencji: - o rozeznanie powołania, - o dobrego męża, o dobrą żonę, - o świętość wszystkich rodzin.

Będziemy gościć Ojca Macieja Sierzputowskiego ze Zgromadzenia Ducha Świętego w Bydgoszczy, który zaraz po Mszy Świętej wygłosi konferencję na temat: "SZALEŃSTWA MIŁOŚCI" - w salce katechetycznej (naprzeciw kościoła Klarysek, wejście od ul. Drukarskiej 3

Grupa modlitewna pw. Świętych Aniołów Stróżów

KONCERT Z OKAZJI 40.ROCZNICY PONTYFIKATU ŚW. JANA PAWŁA II

28 PAŹDZIERNIKA g. 166.00

W 40. rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową zapraszamy do uczestnictwa w programie słowno-muzycznym przygotowanym przez Diakonię Społeczną i Muzyczną Ruchu Światło - Życie.

Spotkanie odbędzie się w niedzielę 28 października po Mszy św. o godz. 16.00 w kościele oo. jezuitów w Bydgoszczy, Pl. Kościeleckich 7. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania!

Diakonia Społeczna Ruchu Światło Życie

SZKOŁA DUCHOWOŚCI

29.10. poniedziałek, godz.18:30

zaprasza na spotkanie z o.Mieczysławem Łusiakiem SJ

i tematem:

"Co to jest duchowość?"

Sala KIK przy domu zakonnym jezuitów plac Kościeleckich, Bydgoszcz

„FLECIŚCI KOMPOZYTORZY” - w Watraku

Zapraszamy na pierwszy po wakacjach koncert, przygotowany przez artystów bydgoskiej Akademii Muzycznej. Zatytułowany jest „Fleciści kompozytorzy”.

Koncert odbędzie się w niedzielę (28 października) o godz. 16.00 w sali widowiskowej Domu Jubileuszowego Jana Pawła II (ul. Bołtucia 7).

Wystąpi Prof. Andrzej Łęgowski - flet, a także studentki z klasy fletu oraz Maria Kukier-Turkiewicz i Magdalena Swatowska - fortepian (pedagodzy).

Prof. Andrzej Łęgowski rozpoczął pracę zawodową w Teatrze Wielkim w Łodzi. W 1975 roku przeniósł się do Bydgoszczy, gdzie objął stanowisko pierwszego flecisty Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej.

Pracę w szkolnictwie rozpoczął w Liceum Muzycznym w Łodzi. Z Akademią Muzyczną w Bydgoszczy jest związany od początku jej istnienia - pełnił funkcję dziekana Wydziału Instrumentalnego oraz prorektora. Obecnie jest Kierownikiem Katedry Instrumentów Dętych. Oprócz gry w orkiestrze symfonicznej prowadzi działalność koncertową i kameralną.

Bilet na koncert kosztuje 10 zł.

Zapraszamy serdecznie.

Fundacja Wiatrak

oprac.: Andrzej

foto: Wikipedia

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor