Wydarzenia 30 Oct 2019 | Redaktor
Alarm ws. nominacji prof. Kochańskiego na krajowego konsultanta ds. genetyki - [wykład - video]

Prof. Andrzej Kochański został nowym krajowym konsultantem ds. genetyki. Podobnie jak coraz liczniejsze grono ekspertów tej niezwykle trudnej dziedziny, takich jak na przykład prof. A. Midro, prof. Kochaciński mówi otwarcie jakie są zagrożenia związane z zapłodnieniem pozaustrojowym - in vitro.

Coraz więcej lekarzy genetyków ma odwagę głośno wskazywać na bardzo konkretne przykłady medycznych komplikacji zarówno dla zdrowia kobiety i poczętych dzieci w procesie in vitro.

Dla katolika metoda takiego poczęcia jest niedopuszczalna z kilku powodów, m. in. z tego, że podczas takiego zapłodnienia giną poczęte istoty ludzkie (a ten argument nie wymaga przecież nawet wiary w istnienie Boga). Świat stał się na to niewrażliwy, ale jednak trzeba podnosić ten temat, bo dotyczy on wielu osób, którym przyjdzie stanąć twarzą w twarz z tą prawdą.

Światopogląd, według którego poczęty człowiek nie jest człowiekiem jest fałszywy. Żadna debata, czy ideologiczno-medialne indoktrynacje tego nie zmienią. Fałsz ten nie jest żadnym wspieraniem ani kobiet, ani rodziców, którzy cierpią z powodu niepłodności.

Zapłodnienie pozaustrojowe natomiast to ogromny biznes. Konsekwencje tego biznesu dotykają mnóstwa osób: rodziców- małżeństwa cierpiących z powodu niepłodności, decydujących się na tę procedurę, pracowników przyczyniających się do realizacji czy promocji in vitro, ale przede wszystkim poczętych dzieci i to zarówno tych, które przeżyją, jak i tych które giną w całym tym procesie.

Część osób, która nie przyjmuje prawdy o człowieku, że jest nim od momentu poczęcia, już wznosi alarm z powodu mianowania prof. A. Kochańskiego na stanowisko krajowego konsultanta ds. genetyki.

Alarm ten będzie z pewnością mocno podgrzewany, bo mówienie prawdy o procesie in vitro będzie miało wpływ na liczbę korzystających z tej bardzo drogiej usługi, podczas której wcale jednak nie chodzi o dobro ludzi, a jej ideologiczny fundament jest zbudowany na półprawdzie o rzekomej pomocy w poradzeniu sobie z bezpłodnością.

Proponujemy zatem zapoznanie się samodzielne z tym co na temat in vitro mówi prof. A. Kochański podczas jednego ze swoich wykładów, poniżej prezentujemy oficjalne informacje o sylwetce profesora:

Prof. dr hab Andrzej Kochański: medyczne konsekwencje zapłodnienia pozaustrojowego

źródło: PCH24

Prof. dr hab Andrzej Kochański:

"Polski lekarz genetyk, prof. dr hab. n. med., specjalista genetyki klinicznej oraz laboratoryjnej, profesor zwyczajny w Instytucie Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. M. Mossakowskiego Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Członek licznych komisji zespołów naukowych, m.in. Komisji Neurogenetyki Komitetu Nauk Neurologicznych Polskiej Akademii Nauk (2007–2010). Od 2013 ekspert Zespołu ds. Bioetyki Konferencji Episkopatu Polski kierowanego przez Henryka Hosera.

Laureat licznych nagród (zespołowo), m.in. w 2009 nagrody naukowej drugiego stopnia Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Otrzymał nagrodę Dyrekcji Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. M. Mossakowskiego PAN dla najmłodszego habilitanta Instytutu.

Członek Rady Naukowej Centrum Bioetyki Ordo Iuris.

Od kwietnia 2017 członek Zespołu doradczego przy Ministrze Nauki i Szkolnictwa Wyższego do spraw ochrony praw człowieka w kontekście rozwoju nauk biologicznych i medycznych[2]. Od 25 września 2019 r. członek Zespołu doradczego przy Ministrze Nauki i Szkolnictwa Wyższego do spraw dostępności danych medycznych na potrzeby badań naukowych" źródło: Wilkpedia

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor