Jezuici w Bydgoszczy 1617 - 2017

Inne z kategorii
Święta Agnieszka z Montepulciano, dziewica i zakonnica - patron dnia (20 kwietnia)
Święty Ekspedyt, męczennik - patron dnia (19 kwietnia)
W Bydgoszczy dzień 16 listopada będzie szczególny, gdyż zaplanowano interesującą konferencję w Auli Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji, poświęconą zgromadzeniu o. Jezuitów, którzy w Bydgoszczy i okolicach działają od 400 lat!
Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu odbędzie się całodniowa konferencja podczas której będzie można wysłuchać interesujących wykładów autorytetów takich uczelni jak KUL, Uniwersytet Gdański, Ignatianum - Kraków.
Tematyka konferencji będzie obszerna, zaprezentowane zostaną nam zarówno zagadnienia historyczne związane z losami i misyjnością Towarzystwa Jezusowego na naszej ziemi, a także zostanie nam przyblizona tematyka sztuki sakralnej, która była związana z budowlami zakonu. Pod koniec dnia zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna za obecność OO. Jezuitów w Bydgoszczy, której będzie przewodniczył JE Ks. Bp Jan Tyrawa, a po niej odbędzie się koncert organowy Szymona Olszańskiego z bydgoskiej Akademii Muzycznej.
Dokładny program mieści się na załączonym plakacie.