Wydarzenia 11 Dec 2017 | Redaktor
Jarmark Bożonarodzeniowy obrazem niesamowitej siły i jedności wspólnoty parafian w Kcyni.

Przedświąteczny Namiot Spotkania

Jarmark Bożonarodzeniowy obrazem niesamowitej siły i jedności wspólnoty parafian w Kcyni.

W niedzielę 10 grudnia w parafii św. Michała Archanioła w Kcyni parafialnej po raz kolejny od 7.00 do 14.00 świętowano  Jarmark Bożonarodzeniowy przygotowany przez Wspólnotę Przymierze wraz z duszpasterzem ks. Marcinem Wierzchosławskim.  

To szczególny dzień dla całej wspólnoty parafialnej, zwieńczający długie miesiące pracy wielu ludzi. Wielki namiot, a w nim bardzo dużo różnego rodzaju prac ręcznych do nabycia, potraw kulinarnych, klimatyczna muzyka, ale przede wszystkim przedświąteczna, ciepła i wspaniała atmosfera…

Warto podkreślić, że na tegorocznym jarmarku gościliśmy miłych gości ze wspólnoty Więcborskie Rykotki, do której należą także osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Dodatkowo pomocą służyli nam wolontariusze z ZST w Kcyni.

Pierniki, kartki świąteczne, ozdoby, szopka bożonarodzeniowa, możliwość spożycia smacznych potraw, to nie wszystko, dodatkowo czekał na nas wyjątkowy kubek ze św. Michałem Archaniołem i kalendarz parafialny na rok 2018.. W adwentowy klimat wprowadzała nas także oprawa muzyczna.

Po każdej Mszy Świętej namiot pękał w szwach, bardzo dużo ludzi doceniło trud naszej wspólnoty włożony w jarmark.  Furorę robiły pierniki, kubki , kalendarze,  świeczki, domki z piernika, o które naprawdę trzeba było aż walczyć,  bo szybko znikały.

Jarmark Bożonarodzeniowy stał się prawdziwą ucztą nie tylko dla naszej wspólnoty, ale  dla każdego kto na niego przybył. Choć z zewnątrz to zwykły namiot wyglądający całkiem normalnie, to po przekroczeniu progu- każdy z nas mógł doświadczyć niezwykłego klimatu radosnej atmosfery, którą tworzyliśmy wspólnie, razem ze sobą i z Jezusem. Wyjątkowa dlatego, że pełna miłości, radości, chęci dzielenia się sobą i ze sobą, tym co mamy, chęci niesienia pomocy. Jedności, której często nam brakuje, nie brakowało podczas jarmarku, a to świadczy bardzo dobrze świadczy o wspólnocie parafialnej.

Cel był szczytny – dochód przeznaczony jest bowiem dla dzieci z naszej wspólnoty parafialnej na ich wyjazd rekolekcyjny, dla osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz na pomoc w przygotowaniu wigilii dla osób samotnych i potrzebujących z naszej gminy.

Możemy być dumni, że potrafimy zbudować prawdziwą wspólnotę, a przy tym szerzyć niesamowite dobro.  Na naszych parafian można liczyć zawsze. Na każde zaproszenie odpowiadają z entuzjazmem. Dzięki naszej obecności na Jarmarku wszyscy razem weszliśmy w prawdziwy przedświąteczny klimat Bożego Narodzenia. Z miłości do nas narodził się Jezus i zapragnął tylko tego, abyśmy my żyli w miłości z Nim i z drugim człowiekiem.

Mamy głębokie przeświadczenie, że ten Jarmark to nie nasze plany, to nie nasze cele, ten dzień to pomysł Boga, a ten zwykły namiot to „Boża budowla”, podobnie jak Namiot Spotkania. Tego dnia namiot spotkania zbudował przy naszej Farze Chrystus, posługując się nami- powiedział ks. Marcin Wierzchosławski, duszpasterz Wspólnoty Przymierze.

Agnieszka Ciaciuch

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor