Wydarzenia 6 Jun 2016 | Redaktor
IV Rodzinny Rajd Rowerowy Pamięci Jana Pawła II

Od Zespołu Szkół Katolickich Pomnika Jana Pawła II do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej – taką trasę 5 czerwca miało do pokonania ponad czterysta osób biorących udział w IV Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Pamięci Jana Pawła II ulicami Bydgoszczy i okolic.

Organizatorem wydarzenia był Społeczny Komitet Budowy Szkoły Pomnika Jana Pawła II w Bydgoszczy. – Zależy nam przede wszystkim na tym, by było to spotkanie rodzinne, podczas którego dzieci mogą spędzić czas wraz z rodzicami. To również chwile na modlitwę, na Eucharystię, a także na festyn i integrację społeczności szkolnej – powiedział dyrektor placówki ks. dr Waldemar Różycki.

Uczestnicy ruszyli spod bydgoskiego Zespołu Szkół Katolickich Pomnika Jana Pawła II w kierunku sanktuarium na bydgoskich Piaskach. – Do tej pory brałem udział we wszystkich rajdach organizowanych przez moją szkołę. Dobrze się jechało, a najlepszy był odcinek prowadzący przez las – powiedział uczeń trzeciej klasy szkoły podstawowej Karol Mikołajczuk.

Tych kilka godzin rowerowego wysiłku jest również okazją do poznawania nauczania, jakie pozostawił po sobie św. Jan Paweł II. – Rajd wpisał się w tradycję naszej szkoły. Bez wątpienia, jest to zawsze radośnie spędzony dzień, co bardzo istotne – spędzony w gronie rodzinnym – powiedziała koordynator wydarzenia Marlena Szynkiewicz.

jm

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor