Wydarzenia 16 Sep 2020 | Redaktor
IV Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej już od piątku

fot. YT/ Civitas Christiana TV

Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej to platforma wymiany myśli nt. aktualnych problemów krajowych i światowych. Jego IV edycja odbędzie się 18-19 września w formie online.

Festiwal jest przestrzenią, w której biznes, gospodarka, kwestie społeczne i polityczne stykają się z Ewangelią i etyką. Jego celem jest propagowanie nauczania społecznego Kościoła wśród osób aktywnie uczestniczących w życiu samorządowym i gospodarczym oraz działających w obszarach edukacji i ekonomii społecznej.

 

W tegorocznej edycji odbędą się dwie debaty eksperckie pt. „Zjednoczona, ale nie solidarna – czy to koniec Unii Europejskiej?” oraz „Wyż czy niż? – gospodarcze prognozy dla Polski”. Natomiast 19 września przewidziane są warsztaty szczególnie dla młodych pt. „Tylko dla dorosłych? Pierwsze kroki w biznesie i polityce”.

 

W tym roku wszystkie wydarzenia odbędą się online. Zapisy na stronie internetowej festiwalkns.pl. Patronat honorowy nad wydarzeniem obejmuje J. E. ksiądz arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

 

Na podstawie: festiwalkns.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor