Wydarzenia 20 Jul 2020 | Redaktor
Imigrant podpalaczem Katedry w Nantes? Nowe fakty

fot. nadesłane (MS)

Intensywne śledztwo policji pozwoliło na ujęcie podejrzanego o podpalenie Katedry w Nantes. Okazuje się, że jest nim migrant przybyły niedawno do Francji z Rwandy.

Jak informują francuskie media zatrzymany to 39-latek. Pisaliśmy o tym na naszych łamach w artykule "Policja zatrzymała podpalacz z Nantes" .

 

Pojawiły się nowe fakty dotyczące tego zbrodniczego czynu. Wiele wskazuje na to, że sprawca działał z pobudek rasistowskich świadomie uderzając w kulturę europejską kraju do którego przybył wraz z napływem tzw. imigrantów.

 

Kolejny raz dały o sobie znać wrogie intencje jakie przyświecają wielu tzw. imigrantom. Akty wandalizmu z ich strony są codziennością w Niemczech, Włoszech czy Francji. Jak widać skala takich działań może przybierać rozmiary tragedii.

 

Bardzo smutnym i nie zrozumiałym jest fakt, iż podpalenia dokonał człowiek który właśnie dzięki kościołowi otrzymał schronienie oraz opiekę. Jeśli informacje się potwierdzą a sąd udowodni winę Rwandyjczykowi będzie to kolejny dowód na motywacje naszych gości.

 

Na podstawie: Le Figaro

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor