Wydarzenia 27 Aug 2020 | Jarosław Aleksander
Imieniny Częstochowskiej Matki

fot. nadesłane (K.O.)

W dniu święta Matki Bożej Częstochowskiej odbyły się uroczystości odpustowe na Jasnej Górze. Specjalne słowa do przybyłych wiernych skierował Prymas Polski Abp Wojciech Polak.

Abp Wojciech Polak w swej homilii odniósł się m.in. do sytuacji szczególnej pandemii, tym razem nie związanej z koronawirusem.

 

Wirus naszego egoizmu, prywaty, dbania jedynie o własne interesy, szukania dobra dla siebie i swoich środowisk w imię partykularnych interesów, wbrew czy wprost przeciw drugim, polaryzowania naszego życia społecznego, nie tylko zatruwa serca poszczególnych ludzi, ale także niszczy tkankę społeczną” – mówił abp Polak.



Nawiązano także do „Ślubów Jasnogórskich” Prymasa Wyszyńskiego. Słowa na ten temat skierował do wiernych generał Zakonu Paulinów.



Śluby stały się programem pracy duszpasterskiej oraz społecznego wysiłku odnowienia polskiego życia w trudnym okresie walki z wojującym ateizmem – przypominał generał Zakonu Paulinów, o. Arnold Chrapkowski. Dalej mówił: Zawierzymy Maryi na nowo nasz trud budowania życia rodzinnego, społecznego, państwowego na fundamencie Bożych przykazań, na poszanowaniu godności ludzkiej i życia każdego człowieka.



Abp Wacław Depo, metropolita częstochowski podziękował pielgrzymom z całej Polski za trud pielgrzymkowy i nawiedzanie Matki Bożej na Jasnej Górze mimo trudności jakie przynosi nam pandemia.

 

Na podstawie:  jasnagora.pl

 

Jarosław Aleksander

Jarosław Aleksander Autor

tak właśnie