Wydarzenia 27 Aug 2020 | Jarosław Aleksander
Imieniny Częstochowskiej Matki

fot. nadesłane (K.O.)

W dniu święta Matki Bożej Częstochowskiej odbyły się uroczystości odpustowe na Jasnej Górze. Specjalne słowa do przybyłych wiernych skierował Prymas Polski Abp Wojciech Polak.

Abp Wojciech Polak w swej homilii odniósł się m.in. do sytuacji szczególnej pandemii, tym razem nie związanej z koronawirusem.

 

Wirus naszego egoizmu, prywaty, dbania jedynie o własne interesy, szukania dobra dla siebie i swoich środowisk w imię partykularnych interesów, wbrew czy wprost przeciw drugim, polaryzowania naszego życia społecznego, nie tylko zatruwa serca poszczególnych ludzi, ale także niszczy tkankę społeczną” – mówił abp Polak.Nawiązano także do „Ślubów Jasnogórskich” Prymasa Wyszyńskiego. Słowa na ten temat skierował do wiernych generał Zakonu Paulinów.Śluby stały się programem pracy duszpasterskiej oraz społecznego wysiłku odnowienia polskiego życia w trudnym okresie walki z wojującym ateizmem – przypominał generał Zakonu Paulinów, o. Arnold Chrapkowski. Dalej mówił: Zawierzymy Maryi na nowo nasz trud budowania życia rodzinnego, społecznego, państwowego na fundamencie Bożych przykazań, na poszanowaniu godności ludzkiej i życia każdego człowieka.Abp Wacław Depo, metropolita częstochowski podziękował pielgrzymom z całej Polski za trud pielgrzymkowy i nawiedzanie Matki Bożej na Jasnej Górze mimo trudności jakie przynosi nam pandemia.

 

Na podstawie:  jasnagora.pl

 

Jarosław Aleksander

Jarosław Aleksander Autor

tak właśnie