Wydarzenia 2 Dec 2019 | Redaktor
I Męski Różaniec Ulicami Bydgoszczy 7 grudnia

W wigilię święta Niepokalanego Poczęcia Maryi, czyli 7 grudnia, Męski Różaniec Ulicami Miast po raz pierwszy przejdzie przez Bydgoszcz.

Od kilku lat w całej Polsce w Kościele katolickim działają grupy formacyjne dla mężczyzn, tzw. Wojownicy Maryi.

Znany jest organizowany przez nich co miesiąc Męski Różaniec ulicami miast. W Warszawie liczy on już kilkuset uczestników, raz w miesiącu idących w Maryjnym pochodzie przez miasto i odmawiających modlitwę różańcową. W Bydgoszczy Wojownicy Maryi działają przy parafii Matki Bożej Fatimskiej na Wyżynach (ul. Ogrody 18).

Raz na miesiąc mają miejsce spotkania formacyjne Wojowników Maryi wspólne dla całego kraju, ale odbywają się również spotkania regionalne. Ogólnopolskim opiekunem wspólnoty jest ks. Dominik Chmielewski SDB.

W wigilię święta Niepokalanego Poczęcia Maryi, czyli 7 grudnia, Męski Różaniec Ulicami Miasta po raz pierwszy przejdzie przez Bydgoszcz.

O godz. 12.00 odbędzie się nabożeństwo pierwszych sobót w sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej, różańcowy pochód wyruszy o 13.45 spod kościoła do parafii św. Jadwigi, stamtąd o 14.30 do parafii MB Nieustającej Pomocy, o 15.15 na Stary Rynek, gdzie odmówiona zostanie ostatnia część różańca. Wydarzenie kończy się o 16.30 koronką do Bożego Miłosierdzia w katedrze. Szczeegóły na stronie Wojownicy Maryi Bydgoszcz na Facebooku.

Członkowie wspólnoty informują, że specjalnie na Męski Różaniec Ulicami Bydgoszczy zostanie przywieziony sporej wielkości drewniany różaniec, który odbył swoistą pielgrzymkę do miejsc szczególnych dla katolików. I tak kolejno: w Święto Matki Bożej Różańcowej z Pompei został przyłożony do tamtejszego obrazu, który raz w roku 13 listopada jest wyciągany z ramy, aby wierni mogli Go ucałować. 14 listopada został przewieziony do Serracaprioli do O. Matteo z Agnone i O. Raffaele, gdzie za zgodą gwardiana został na noc przy grobie o. Matteo.

15 listopada natomiast przewieziono go do San Giovanni Rotondo do św. O. Pio i do Monte San Angelo do Św. Michała Archanioła, następnie przez Termoli, gdzie znajdują się relikwie św. Tymoteusza ucznia św.Pawła Apostoła, został zawieziony do Monoppello, Loreto i do Sanktuarium Matki Bożej del Frassino, skąd trafi do naszego miasta, na pierwszy Męski Różaniec Ulicami Bydgoszczy.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor