Wydarzenia 13 Dec 2018 | Redaktor
“Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy” -Spektakl, na który warto pójść

Spektakl “Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy” pokaże na scenie Domu Jubileuszowego Jana Pawła II (ul. Bołtucia 7) Impresaryjny Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny z Torunia. Obejrzeć go można w piątek (14 grudnia) o godz. 9.00 i 11.00 oraz w sobotę (15 grudnia) o godz. 11.00.

To pogodna, bożonarodzeniowa historia właściciela sklepu z tradycyjnymi piernikami, który kiepsko odnajduje się w świecie, gdzie miarą szczęścia stał się zysk. Ciepła, pełna przekornego humoru muzyczna opowieść o sile dobrych uczynków i wiary w wigilijny cud.

Wszyscy wiedzą, że warto pomagać. Pan Maurycy też to wie. Dlatego dziwi go, że przez swoje dobre serce trafił na skraj bankructwa, a jego córka lubi go coraz mniej. Czy dzięki pomocy przyjaciół, w tym rezolutnej pani Halinki i ironicznego, bezimiennego kota, dobroduszny Maurycy odzyska to, co stracił? Kto wie…. Skoro cuda się zdarzają.

Do tej współczesnej wersji „opowieści wigilijnej” (o cudzie świąt Bożego Narodzenia) Tomasz Lewandowski przygotował nowe aranżacje popularnych pastorałek Wandy Chotomskiej, z muzyką Teresy Niewiarowskiej. Dziesięć utworów muzycznych przeplatanych jest pełną ciepła historią staroświeckiego sklepu z piernikami.

Bilety kosztują 30 zł normalny, 25 zł ulgowy. Można je kupić w restauracji "Młynek" w Domu Jubileuszowym.

Reżyseria: Agnieszka Płoszajska

Scenariusz: Emil Płoszajski

Scenografia: Wojciech Stefaniak

Ruch sceniczny: Michał Cyran

Muzyka: Teresa Niewiarowska

Słowa: Wanda Chotomska

Aranżacje muzyczne: Tomasz Lewandowski

Kostiumy: Ewelina Miąsik

Obsada: Justyna Kacprzycka, Agnieszka Płoszajska, Dominika Sell, Katarzyna Witkowska/Sylwia Drzycimska, Michał Cyran, Damian Droszcz, Radosław Smużny.

Serdecznie zapraszamy!

Fundacja "Wiatrak"

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor