Wydarzenia 15 Jul 2016 | Redaktor
Gra planszowa o uczynkach miłosierdzia

„Kto zagra już wie, że miłosierdzie zaczyna się od każdego z nas. Warto zagrać, aby zdać sobie sprawę z tego, że możemy zmieniać otaczającą nas rzeczywistość.” Tak firma POLSKIE GRY PLANSZOWE zachęca do zagrania w jej najnowszą produkcję – grę o uczynkach miłosierdzia INSPIRE.

Ze strony producenta

Ideą gry INSPIRE jest poznanie uczynków miłosierdzia, zgłębienie Miłości Bożej i wartości, jaką niesie czynienie miłosierdzia względem bliźnich. INSPIRE uwrażliwia na potrzeby innych ludzi oraz kształtuje postawy gotowości do udzielenia im właściwej pomocy.

Dzięki grze INSPIRE odkryjesz na nowo uczynki miłosierdzia względem ciała: głodnych nakarmić, spragnionych napoić, nagich przyodziać, przybyszów w dom przyjąć, więźniów pocieszać, chorych nawiedzać, umarłych pogrzebać. Nie zapominaj również o uczynkach miłosierdzia względem ducha: wątpiącym dobrze radzić, nieumiejętnych pouczać, grzeszących upominać, strapionych pocieszać, krzywdy cierpliwie znosić, urazy chętnie darować, modlić się za żywych i umarłych.

Dzisiaj GŁODNY może nie potrzebować już chleba, lecz otuchy, czy pomysłu na sensowne życie. SPRAGNIONY chce, aby ktoś zauważył jego wartość. PRZYBYSZ błądzi po drogach rozmaitych ideologii. NAGI tkwi w swojej bezradności. Są wreszcie WIĘŹNIOWIE własnych słabości i nałogów oraz zwyczajnie CHORZY czy niepełnosprawni, którzy nawet w świetnie zorganizowanych domach opieki tęsknią za ludzkim ciepłem.

Inspiruje nie tylko INSPIRE

INSPIRE inspiruje nie tylko po Polsku. Gra jest dwujęzyczna - polsko-angielska. Firma prowadzi działalność od 2009 roku. Wydała kilkadziesiąt gier – nie tylko komercyjnych, ale także na specjalne zamówienie. Jednym z klientów było Stowarzyszenia WIOSNA, które na potrzeby swojego projektu – AKADEMII LIDERÓW – zamówiło grę planszową uczącą wolontariuszy podejmowania trudnych decyzji i niesienia pomocy tym, którzy najbardziej jej potrzebują.

Misją wydawnictwa jest promowanie chrześcijaństwa, ale też kultury i historii. Firma swoją działalność rozpoczęła od wydania gry Pax et bonum, w której zadaniem gracza jest zebrać owoce „Ducha Świętego kształtującego charakter chrześcijanina – Miłość, Radość, Pokój, Wierność, Uprzejmość, Łagodność, Opanowanie, Dobroć i Cierpliwość.” Kolejna z gier o tytule MISJA przybliża postacie i działalność Zakonu Jezuitów. Inna z gier odnosi się do ideałów rycerstwa, kolejna przybliża graczom Sandomierz.

Więcej na temat gry:

http://inspire.polskiegryplanszowe.pl/#media

Zwiastun gry

INSPIRE na Targach Wydawców Katolickich

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor