Wydarzenia 12 Jan 2018 | Redaktor
Głosowali za i przeciw ochronie życia poczętego

Gdy w sejmie pojawiają się dwa projekty ustaw, jeden za a drugi przeciw aborcji, warto zaobserwować jak przebiega głosowanie. Nie jest tak, że obraz światopoglądowy parlamentarzystów obnaża się przed nami podczas przyjmowania, czy odrzucania ustawy. Przejście czy odrzucenie ustawy daje obraz ogólny. Oczywiście wielu katolików, jak czytamy w opiniach publicystów jest zaskoczonych postawą tych posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy nie poparli projektu ustawy o ochronie życia poczętego. Wiele opinii wybrzmiewa głośno wyrażanym zaskoczeniem, że ci którzy deklarują się katolicyzmem, podejmują decyzje sprzeczne z wyznaniem.

Na stronach sejmu można dokładnie zobaczyć kto, jak głosował. Prezentujemy Państwu za podanymi wiadomościami strony Tygodnika Bydgoskiego, jak głosowali posłowie z naszego regionu:

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Ratujmy Kobiety” przygotował „projekt ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie”, dopuszczający m.in. aborcję do 12 tygodnia ciąży.

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję” przygotował „projekt ustawy o zmianie ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży”, który zaostrza prawo i zakazuje aborcji eugenicznej całkowicie.

Do dalszych prac w Sejmie został skierowany tylko projekt „Zatrzymaj Aborcję”, a projekt „Ratujmy Kobiety” został odrzucony.

Za odrzuceniem ustawy zagłosowali:

Bartosz Kowancki - PiS

Piotr Król - PiS

Ewa Kozanecka - PiS

Tomasz Latos - PiS

oraz Eugeniusz Kłopotek - PSL

przeciwny temu, aby projekt liberalizujący prawo do aborcji odrzucić już w pierwszy czytaniu był:

Łukasz Schreiber - PiS

Przeciwko odrzuceniu projektu „Ratujmy Kobiety” byli:

Krzysztof Brejza - PO

Paweł Olszewski - PO

Michał Stasiński - PO

Zbigniew Pawłowicz - PO

Paweł Skutecki - Kukiz’15

nie wzięła udziału w głosowaniu:

Teresa Piotrowska - PO

Źródło: TB

red.: KB

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor